کد مطلب: 170495
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۷
ماموران پلیس آگاهی پایتخت فردی را که با ادعای اخذ ویزا اقدام به کلاهبرداری از شهروندان کرده بود، بازداشت کردند.
 

به گزارش ایران خبر، چندی پیش تعدادی شکایت مشابه مبنی بر کلاهبرداری با وعده اخذ ویزای شینگن به پلیس آگاهی ارجاع شد که در پی آن رسیدگی به موضوع در دستورکار ماموران پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و در نخستین گام نیز شیوه و شگرد مطرح شده از سوی شاکیان مورد بررسی قرار گرفته و این احتمال قوت گرفت که تمامی این اقدامات از سوی فرد یا افرادی یکسان انجام شده باشد.

در ادامه رسیدگی به این پرونده، ماموران اقدام به بررسی حساب‌های بانکی که شکات وجه مورد نظر را به آن واریز کرده بودند، کرده و از این طریق هویت متهم اصلی را مورد شناسایی قرار دادند، اما آدرسی که از وی در سامانه بانک به ثبت رسیده بود، جعلی بود. در همین راستا اقدامات برای شناسایی محل اختفای این فرد در دستور کار قرار گرفت.

در جریان این تحقیقات مشخص شد که متهم اقدام به اجاره یک دفتر در یکی از مناطق شمالی تهران کرده و روزانه در این دفتر تردد دارد. در همین راستا نیز هماهنگی با مقام قضایی انجام شده و ماموران این فرد را در دفترکار اجاره‌ایش دستگیر و به مقر پلیس منتقل کردند. همچنین در بازرسی از محل دستگیری او، بیش از ۱۰هزار یورو و دیگر ارزهای خارجی از جمله دلار، درهم، پوند و ... نیز کشف و ضبط شد. 

با انتقال متهم به مقر انتظامی این فرد تحت بازجویی قرار گرفته و در جریان آن به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری از شهروندان به بهانه اخذ ویزای شینگن و ... اقرار کرد. همچنین شکات نیز که تاکنون تعدادشان به پنج نفر رسیده این فرد را مورد شناسایی قرار داده و اعلام کرد که متهم مدعی شده که دارای ارتباطات قوی با سفارتخانه کشورهای اروپایی و آمریکایی است و به همین دلیل نیز چند صد میلیون تومان از آنان دریافت کرده و وعده داده که می‌تواند در مدت زمانی کوتاه برای آنان ویزای کار، تحصیل و ... را دریافت کند.

پلیس آگاهی با تایید این خبر به ایسنا اعلام کرد که تحقیقات در این خصوص ادامه داشته و اگر افرادی با همین شیوه مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند، برای ثبت شکایات خود به پایگاه سوم پلیس آگاهی مراجعه کنند.

منبع : خبرگزاری ايسنا