کد مطلب: 172834
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۶
شهردار تهران با تاکید بر هم‌پوشانی میان طرح‌های نگهداشت شهر که توسط شهرداری تهیه و اجرا می‌شود و طرح رصد شورای شهر تهران، در خصوص ساخت و ساز در مجاورت باغ گیاه شناسی نیز توضیحاتی را ارائه کرد.
 

به گزارش ایران خبر، علیرضا زاکانی در پایان چهلمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در خصوص طرح رصد شورا و همچنین طرح نگهداشت شهرداری تهران باید بگویم این دو طرح مکمل یکدیگر هستند و جدا از هم نیستند و کار ارزشمندی که در کمیسیون برنامه و بودجه با همت همه اعضای شورا انجام شده است امکانی را فراهم می‌کند که دغدغه‌های جامعه را به درستی درک کنیم.

وی اضافه کرد: در طرح "رصد" شورا مشخص خواهد شد که چه نیازهایی در محلات شهر تهران وجود دارد تا بتوانیم به شکلی روش‌مند اقدامات پیشران نسبت به حل معضلات و مشکلات شهر داشته باشیم. در حقیقت طرح "رصد" موجب فهم دغدغه‌ها و مشکلات شهر می‌شود و همه اعضای شورا به همراه مسئولین مناطق شهرداری در برنامه ریزی‌های مناطق می‌توانند با پالایش این مشکلات برنامه ریزی مناسب‌تری داشته باشند. در همین راستا نهایتا یک هزار و ۱۴۱ طرح موضعی در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران احصاء شده که قطعا پرداختن به آنها رضایتمندی شهروندان را ایجاد می‌کند.

شهردار تهران تاکید کرد: طرح بازدیدهای میدانی روزهای پنجشنبه از مناطق نیز بهم‌پیوستگی را با طرح رصد شورا ایجاد می‌کند. طرح رصد فهم نیازهای بطن جامعه و دغدغه‌های مردم را موجب می‌شود و موضوعات کلی تهران نیز که به کلان پروژه‌ها اختصاص پیدا می‌کند در بازدیدهای میدانی روزهای پنجشنبه و طرح نگهداشت شهرداری تهران مورد توجه قرار می‌گیرد؛ لذا هر یک از این طرح‌ها جای خود را دارد. در همین راستا نیز ۲۱۰۰ میلیارد تومان در بودجه سال آینده برای حل مشکلات احصاء شده در همین طرح‌ها اختصاص پیدا کرده است.این دو طرح هم پوشانی برای حل مشکلات شهروندان در صحن تهران ایجاد خواهد کرد.

زاکانی در پاسخ به سوالی در خصوص ساخت و ساز در مجاورت باغ گیاه‌شناسی نیز اظهار کرد: قطعا با هر ساخت و ساز غیرمجاز برخورد خواهیم کرد. مجموعه شهرداری تهران در چارچوب قوانین، پروانه‌های ساخت و ساز را صادر می‌کند؛ لذا هر ساخت و ساز غیرمجازی برای برخورد در دستور کار ما قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: مواردی وجود دارد که بخشی از آنها حقوق مکتسبه‌ای در راستای صدور مجوزهای دوره‌های گذشته ایجاد کرده است. در دوره ما هنوز کمیسیون ماده پنج مصوبه‌ای نداشته و این موارد میراثی است که به ما رسیده. بی‌تردید چنین مقولاتی در منطقه ۲۲ وجود دارد و این منطقه با مواردی همچون نیاز به افزایش سرانه‌ها مواجه است که هدف‌گذاری لازم انجام شده و این کار به جدیت دنبال خواهد شد.

منبع : خبرگزاری ايسنا