کد مطلب: 174856
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۴
فرمانده کل انتظامی کشور با اشاره به حضور بیست ساله آمریکا در کشور افغانستان گفت: این حضور نه تنها هیچ امنیتی ایجاد نکرد بلکه باعث ناامنی و در نهایت خروج با سرافکندگی آمریکا از این کشور شد.
 

به گزارش ایران خبر، سردار حسین اشتری در جمع کارکنان انتظامی شهرستان ایرانشهر با گرامی داشت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بیان داشت: استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا با حضور بیست ساله در کشور دوست و همسایه ما افغانستان به بهانه برقراری امنیت و برخورد با گروهگ های تروریستی جنایت‌های فراوانی در منطقه رقم زدند.

وی افزود: حضور دشمنان در کشورهای منطقه و افغانستان با ایجاد توطئه‌های گوناگون، ظلم به مردم منطقه بوده و این اقدامات نه تنها هیچ امنیتی ایجاد نکرد بلکه خود باعث نا امنی شد و در نهایت آمریکایی‌ها با سرافکندگی از این کشور خارج شدند.

فرمانده کل انتظامی کشور در ادامه با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران با مرزهای گسترده سرزمینی و همجواری با کشورهایی که با حضور بیگانگان اثرات مخربی در منطقه داشتند، گفت: روزانه تکاوران و کارکنان انتظامی در سراسر مرزهای کشور به ویژه در جنوب شرق و استان سیستان و بلوچستان به طور پیوسته با قاچاق مواد مخدر، ورود سلاح و تحرکات اشرار در جدال و مقابله هستند و اینها همه به خاطر حضور بیگانگان در منطقه است.

سردار اشتری ادامه داد: دشمنان ما در همه حال از اول پیروزی انقلاب تاکنون به دنبال ناامن کردن منطقه بودند، ولی مراقبت‌ها، هوشیاری و هوشمندی انتظامی کشور از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب بر تمام برنامه‌ها و توطئه‌های آنان خط بطلان کشید و خوشبختانه با جانفشانی ها و اقدامات به موقع کارکنان انتظامی و مرزبانی در سراسر کشور توطئه‌های آنان خنثی شد.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور با تاکید بر اینکه در همه حال خود را آماده و مجهزتر از گذشته می‌بینیم، گفت: بحمدالله انتظامی استان سیستان و بلوچستان و شهرستان‌های آن هم در شمال و جنوب وظایف خود را به خوبی انجام می‌دهند.

فرمانده کل انتظامی کشور افزود: همکاران ما از بعد از انقلاب تاکنون رشادت‌های زیادی به خرج دادند و در این راه شهدای زیادی را تقدیم انقلاب کرده ایم.

وی اظهار داشت: امروز در منطقه با اقتداری که انتظامی کشور و استان و همچنین دیگر نیروهای مسلح در جنوب شرق کشور دارند بسیاری از توطئه‌ها خنثی شده و با اشراف اطلاعاتی و توانمندی که وجود دارد بسیاری از تحرکات و جرایم که بخواهد نگرانی و یا ایجاد ناامنی برای مردم استان به ویژه در جنوب شرق کشور را گرفته ایم.

سردار اشتری اظهارداشت: با توجه به ویژگی‌های خاص منطقه جنوب سیستان و بلوچستان و مرکزیت آن شهرستان ایرانشهر تصمیم گرفتیم که از رده‌های انتظامی و عملیاتی و مرزی شهرستان‌ها و همچنین نوار مرزی استان بازدید و ضمن خداقوت به تک تک کارکنان انتظامی و مرزبانی، با افزایش اقدامات ساختاری و سازمانی خلاءها را کم و بیشتر به مردم این استان چه در شمال و چه در جنوب خدمات مضاعف ارائه دهیم.

این مقام عالی انتظامی در ادامه نیز به تدوین و ابلاغ ساختار جدید انتظامی کشور اشاره نمود و بیان داشت: ابلاغ ساختار جدید توسط فرمانده معظم و معزز کل قوا بسیار مبارک و باعث خیر برکت است.

سردار اشتری اضافه کرد: اکنون بی سابقه ترین اتفاق در طول زمان انتظامی کشور رخ داده و جایگاه ما از نیرو به فرماندهی کل ارتقا و به همین نسبت به زیر مجموعه‌ها خصوصاً استان سیستان و بلوچستان و مناطق مرزی نیز اثرگذار خواهد بود که نتایج آن چه در ساختار نیروی انسانی، چه در تجهیزات سازمانی و امکانات یگان‌ها در حال پیاده شدن و در ادامه به طور کامل که چیزی جز خدمات رسانی به مردم عزیز نیست، نتیجه بخش و اثرگذار خواهد بود.

منبع : خبرگزاری مهر