کد مطلب: 175054
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۲
در پی درخواست یکی از شاکیان و مالباختگان پرونده کثیرالشاکی خودرویی در جریان برنامه ملاقات مردمی رئیس قوه قضاییه و با دستور اژه‌ای برای تسریع در تعیین تکلیف این پرونده، اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده آذرین خودرو سارینا برگزار شد.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از قوه قضاییه در جریان برنامه ملاقات مردمی رئیس قوه قضاییه که هفته گذشته برگزار شد، یکی از مراجعه‌کنندگان از جمله شاکیان و مالباختگان پرونده کثیرالشاکی خودرویی بود که رئیس قوه قضاییه پس از استماع توضیحات این مراجعه‌کننده، فی‌المجلس با رئیس‌کل دادگستری استان البرز که پرونده مزبور در این استان در جریان است، تماس گرفت و تاکیدات و دستورات مقتضی را برای تسریع در تعیین تکلیف این پرونده که دارای بیش از ۲۰۰ شاکی است صادر کرد.

امروز، رئیس کل دادگستری البرز در خصوص آخرین وضعیت این پرونده پس از پیگیری رئیس قوه قضاییه گفت: روز چهارشنبه ۲۰ بهمن ماه رئیس قوه قضاییه بعد از ملاقات حضوری با یکی از شکات پرونده آذرین خودرو سارینا، دستور پیگیری سریع این پرونده کثیر الشاکی را صادر کرد.

وی با بیان اینکه دادگاه نواقصی را نسبت به تحقیقات پرونده اعلام کرده و به همین دلیل پرونده به دادسرا اعاده شده بود، گفت: بعد از دستور رئیس قوه قضاییه نسبت به پیگیری سریع پرونده، دادسرای کرج مامور شدد تا در مدت ۳ روز با دقت نسبت به رفع نواقص و انجام تحقیقات اقدام کند که در نهایت روز شنبه پرونده با رفع نواقص به دادگاه اعاده شد.

رئیس کل دادگستری گفت: اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده آذرین خودرو سارینا ساعت ۹ صبح روز یکشنبه ۸ اسفندماه در شعبه ۱۰۹ دادگاه کیفری دو کرج به ریاست قاضی لهراسبی برگزار خواهد شد.

رئیس کل دادگستری البرز در خصوص جزییات این پرونده بیان کرد: شخصی با ثبت شرکتی به نام آذین خودرو در کرج، با وعده فروش خودرو به قیمت کارخانه با مشارکت تعدادی دیگر از متهمان از افراد متعددی در استان‌های مختلف مبالغی در حدود ۵۰ میلیارد تومان اخذ می‌کند و در ابتدای فعالیت با تهیه خودرو از بازار آزاد، خودرو را در اختیار متقاضیان قرار می‌داد، اما بعد مدتی از تحویل خودرو استنکاف کرده است.

فاضلی، افزود: این پرونده ۲۷۸ نفر شاکی و ۹ نفر متهم دارد.

منبع : خبرگزاری ايسنا