کد مطلب: 176404
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۵
طی ۲۴ ساعت گذشته در نقاط مختلف تهران حوادثی رخ داد که مأموران انتظامی در آن نقش آفرینی کردند، در این بسته خبری اخبار پلیسی روز را بخوانید.
 

به گزارش ایران خبر، کلانشهر تهران بستر حوادث و جرایم مختلفی است. هر روز تماس‌های زیادی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران گرفته می‌شود که بسیاری از آنها عملیاتی شده و منجر به دستگیری مجرم یا مجرمانی می‌شود.

در این بسته خبری به گوشه‌ای از مأموریت‌ها، حوادث و جرایم می‌پردازیم.

کشف کالاهای قاچاق ۱۰ میلیاردی در تهران

سرهنگ علی ولی پور گودرزی از کشف لوازم خانگی قاچاق در یک انبار کالا به ارزش ۱۰ میلیارد ریال در جنوب تهران خبر داد و گفت: مأموران پایگاه جنوب پلیس امنیت اقتصادی این فرماندهی با اقدامات فنی و تخصصی پلیسی موفق به کشف یک انبار کالا نگهداری لوازم خانگی قاچاق در محدوده خیابان فداییان شده و بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: مأموران این پلیس با هماهنگی قضائی به محل مورد نظر مراجعه و در بررسی‌های بیشتر از این محل، ۵۷۹ کارتن حاوی ۲۰ هزار و ۸۴۴ عدد انواع ظروف غذاخوری فاقد بارنامه و هرگونه مدارک گمرکی را کشف کردند.

وی با اشاره به اینکه در این رابطه مالک کالاها شناسایی و دستگیر شد، عنوان کرد: با هماهنگی قضائی انبار پلمب تا اموال کشف شده پس از سیر مراحل قانونی تحویل سازمان امور تملیکی استان شود.

گودرزی در پایان عنوان کرد: کارشناسان ارزش ریالی لوازم خانگی قاچاق را ۱۰ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند و متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت.

از دستگیری زورگیران محله شوش تا بازداشت شرور مسلح جنوب تهران

عامل حریق عمدی ۲ دستگاه موتورسیکلت دستگیر شد

سرهنگ ارسلان قاسم‌زاده از دستگیری عامل اصلی حریق عمدی دو دستگاه موتورسیکلت و کشف یک قبضه سلاح جنگی خبر داد و گفت: در پی اعلام حریق دستگاه موتورسیکلت در محله «شهرک راه آهن» عملیات کلانتری شهرک راه آهن سریعاً برای رسیدگی به موضوع در محل حاضر شدند.

معاون هماهنگ کننده پلیس پیشگیری تهران با اشاره به اینکه در بررسی و تحقیقات صورت گرفته هویت و مخفیگاه متهم و عامل اصلی حریق دو دستگاه موتورسیکلت شناسایی شد، افزود: با اخذ مجوز قضائی به مخفیگاه متهم مراجعه و در یک عملیات غافلگیرانه متهم دستگیر و در بررسی اولیه از متهم یک قبضه سلاح کمری و هفت تیر جنگی کشف شد.

وی تصریح کرد: متهم ۴۵ ساله در تحقیقات اولیه به جرم خود و آتش زدن دو دستگاه موتورسیکلت به دلیل اختلاف خانوادگی اعتراف کرد.

قاسم‌زاده در پایان با بیان اینکه کشف جزئیات کشف سلاح در دستور کار قرار دارد، خاطرنشان کرد: متهم برای گرفتن دستور قضائی روانه دادسرا شد.

کشف ۲۰ فقره زورگیری

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای از دستگیری دو زورگیر و اعتراف متهم به ۲۰ فقره سرقت خبر داد و گفت: در پی افزایش زورگیری در محله «شوش» توسط دو موتورسوار تیمی از مأموران عملیات ضربت سرکلانتری هفتم پلیس پیشگیری مسئولیت پرونده را بر عهده گرفتند و گشت‌زنی‌های هدفمند را افزایش دادند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران با اشاره تجمیع پرونده‌های مشابه و به دست آوردن مشخصات ظاهری متهمان، گفت: در گشت‌زنی‌های هدفمند موتورسواران مشاهده و طرح مهار سارقان عملیاتی و پس از مدتی تعقیب و گریز موتورسیکلت آنان متوقف هر دو متهم دستگیر شدند.

وی به کشف سه دستگاه تلفن همراه سرقتی و دو قبضه سلاح سرد و تجهیزات دفاعی از متهمان اشاره کرد و افزود: با استعلام‌گیری مشخصات موتورسیکلت مشخص شد که موتورسیکلت دو روز پیش سرقت و متهمان با استفاده از موتورسیکلت سرقتی از شهروندان زورگیری می‌کنند.

موقوفه‌ای تصریح کرد: متهمان ۳۵ الی ۴۵ ساله در تحقیقات اولیه ۲۰ فقره سرقت مشابه اعتراف و کلیه مال باختگان شناسایی شدند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران در پایان خاطرنشان کرد: تحقیقات بیشتر برای سایر کشف جرایم احتمالی متهمان ادامه دارد.

از دستگیری زورگیران محله شوش تا بازداشت شرور مسلح جنوب تهران

پایان راه جیب بر حرفه‌ای در پایانه غرب

سرهنگ محمدقاسم طرهانی از دستگیری جیب‌بر پایانه مسافربری غرب خبر داد و گفت: در پی افزایش جیب‌بری در پایانه مسافربری غرب تهران رسیدگی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار عملیات کلانتری پایانه غرب قرار گرفت.

جانشین پلیس پیشگیری پایتخت با اشاره به گشت‌زنی‌های محسوس و نامحسوس مأموران در محدوده پایانه مسافربری افزود: در گشت‌زنی‌های هدفمند مأموران به مرد جوانی که در حال پرسه‌زنی بود مشکوک و زمانی که متهم به یکی از مسافران نزدیک و تلفن همراه وی را سرقت کرد، به سرعت وارد عمل شدند و در یک عملیات غافلگیرانه متهم را دستگیر کردند.

وی تصریح کرد: در بررسی اولیه از متهم سه دستگاه گوشی تلفن همراه سرقتی که در همان روز سرقت شده بود کشف و متهم ۳۰ ساله در تحقیقات اولیه به جرم خود و سرقت اشیا قیمتی خصوصاً تلفن همراه به اعتراف کرد.

طرهانی در پایان به اعتراف متهم به پنج فقره سرقت مشابه و شناسایی مالباختگان اشاره کرد و گفت: تحقیقات بیشتر جهت کشف جرایم احتمالی متهم ادامه دارد.

از دستگیری زورگیران محله شوش تا بازداشت شرور مسلح جنوب تهران

بازداشت شرور مسلح جنوب تهران

سرگرد محمد زیدی از بازداشت شرور مسلح جنوب تهران خبر داد و گفت: با تلاش مأموران پایگاه هفتم این پلیس، شرور مسلحی که سلاح‌های جنگی حمل و در مخفیگاهش نگهداری می‌کرد، دستگیر شد.

معاون اجتماعی پلیس امنیت عمومی پایتخت خاطرنشان کرد: اواخر هفته گذشته گزارشی در خصوص حمل و نگهداری سلاح جنگی و مهمات غیرمجاز توسط یکی از شرور جنوب پایتخت به پایگاه هفتم پلیس امنیت عمومی تهران اعلام و بلافاصله بررسی موضوع در دستور کار تیم ویژه‌ای از مأموران این پایگاه قرار گرفت.

وی افزود: با انجام رصدهای اطلاعاتی هویت و مخفیگاه متهم شناسایی و پس از هماهنگی‌های قضائی روز گذشته تیمی از مأموران به مخفیگاه متهم اعزام و در یک عملیات غافلگیرانه و ضربتی وی را دستگیر کردند.

معاون اجتماعی پلیس امنیت عمومی تهران به کشف یک قبضه سلاح جنگی، مقادیری تجهیزات نظامی ممنوعه و مهمات جنگی غیرمجاز از مخفیگاه متهم اشاره کرد و گفت: در بررسی‌های تکمیلی به دست آمد، متهم سابقه دار بوده و سابق بر این تحت تعقیب کیفری قرار گرفته است.

زیدی تصریح کرد: با توجه به اینکه یکی از وظایف ذاتی پلیس ایجاد امنیت و آرامش روانی در جامعه است، پلیس به هیچ وجه اجازه جولان دادن به مخلین نظم و امنیت را نخواهد داد.

معاون اجتماعی پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ در پایان به تکمیل پی‌جوئی‌های انتظامی و معرفی متهم به مرجع قضائی اشاره کرد و از شهروندان خواست: گزارش‌های امنیتی و انتظامی خود را از طریق پل ارتباطی ۱۱۰ با پلیس در میان بگذارند تا در کمترین زمان ممکن به آن رسیدگی شود.

منبع : خبرگزاری مهر