کد مطلب: 177847
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۲
وزیر صمت با بیان اینکه قیمت تمام شده خودرو برای خودروساز در حال کاهش است، گفت: سامانه یکپارچه تخصیص خودرو اختلال ندارد.
 
به گزارش ایران خبر، سید رضا فاطمی امین امروز در حاشیه مراسم روز ملی صنعت و معدن اظهار کرد: طی دو هفته گذشته با حمله‌های نرم افزاری به برخی از صنایع فولاد مواجه بودیم که همین مساله موجب شد در مورد بروز اختلال در قرعه کشی خودرو نگران شویم.
وزیر صمت افزود: بنابراین شرکتی که نرم افزار ثبت نام خودرو را ایجاد کرده است قبل از دور جدید ثبت نام خودرو باید گواهی امنیت نرم افزاری دریافت کند و مجوزهای امنیتی را داشته باشد تا احیاناً مشکلی ایجاد نشود.
وی گفت: هیچ گونه اختلال امنیتی در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو وجود نداشته و نامه نگاری معاونان وزارتخانه برای کسب مجوزهای امنیتی سامانه، به دلیل نگرانی از احتمال حملات سایبری بوده است.
فاطمی امین در ادامه در مورد کالاهای وارداتی به جز خودرو افزود: براساس معیارها مصوب شده به زودی کالاهایی که قرار است وارد شوند مشخص خواهند شد؛ در واقع قرار است به زودی هم کالاهای ممنوعه مشخص شوند و هم کالاهایی که اجازه واردات دارند.
وزیر صمت در خصوص قیمت تمام شده خودرو، گفت: قیمت عرضه شده از سوی تولیدکننده در برخی از خودروها، پایین‌تر از قیمت فروش است بنابراین با کاهش قیمت تمام شده، زیان تولیدکننده نیز کاهش می‌یابد و تولیدکننده تشویق به افزایش تولید و عرضه می‌شود.
وی گفت: سال گذشته قیمت تمام شده برخی از محصولات بالاتر از قیمت فروش بود اما اکنون به دلیل افزایش تولید و به کارگیری ۵ مسیر برای کاهش قیمت تمام شده، این نرخ برای خودروسازان در حال کاهش است.
ادامه دارد
 
منبع : خبرگزاری مهر