کد مطلب: 179620
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۴
وزیر امور خارجه کشورمان با سرپرست و اعضا دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن دیدار کرد و از نزدیک در جریان آخرین وضعیت خدمت رسانی به هم وطنان مقیم آمریکا قرار گرفت.
 

به گزارش ایران خبر، همزمان با سفر رئیس جمهور به نیویورک، بخش صدور کارت ملی ایرانیان مقیم آمریکا توسط دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن راه اندازی شد.

دکتر امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و هیأت همراه در ادامه برنامه‌های کاری در نیویورک با سرپرست و اعضا دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن دیدار کرد و از نزدیک در جریان آخرین وضعیت خدمت رسانی به هم وطنان مقیم آمریکا قرار گرفت.

وی در این نشست که با حضور ایروانی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد و خانم ارشادی معاون نمایندگی و سفیر دوم ایران نزد سازمان ملل برگزار شد بر عزم دستگاه دیپلماسی جهت رفع هرگونه مانع بر سر راه خدمت رسانی و ضرورت حمایت‌های حقوقی و کنسولی همه جانبه از ایرانیان خارج از کشور تاکید کرد.

رئیس دستگاه سیاست خارجی ایران با برشمردن بخشی از اقدامات انجام شده در سال اول فعالیت دولت سیزدهم در زمینه تسهیل تردد ایرانیان خارج از کشور، تدوین قانون جامع ایرانیان، تسهیل نقل و انتقالات مالی و خدمات کنسولی، آغاز بکار صدور کارت ملی برای ایرانیان مقیم آمریکا و سایر کشورها، ضرورت تسهیل مشارکت ایرانیان مقیم خارج توسعه کشور و تقویت ارتباط نسل‌های سوم و چهارم ایرانیان خارج از کشور را جزو اولویت‌های اساسی دستگاه سیاست خارجی دانست.

دکتر امیرعبداللهیان با اشاره به رهنمودهای مقام معطم رهبری و دستورات رئیس جمهور در توجه جدی به حل مشکلات کنسولی و حقوقی ایرانیان خارج از کشور افزود: یکی از مهمترین وظایف همه سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های ایران خدمت رسانی بدون وقفه و تبعیض به همه ایرانیان عزیز، بدون نگاه به گرایش دینی و سیاسی آنان است.

در این نشست سرپرست و اعضای دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در واشنگتن نیز گزارشی از حوزه مسئولیت‌های کاری خویش به وزیر امور خارجه ارائه دادند.

کاهش مدت زمان ارائه خدمات کنسولی، بهینه سازی فرآیندهای اداری و ارائه مشورت‌های تخصصی کنسولی و حقوقی به همه هم وطنان مقیم آمریکا توسط دفتر حفاظت منافع از جمله تأکیدات وزیر امور خارجه در این نشست می‌باشد.

منبع : خبرگزاری مهر