کد مطلب: 181864
 
تاریخ انتشار : جمعه ۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۹
از ساعاتی پیش ادعایی با عنوان آزاد شدن یکی از افراد حاضر در صحنه شهادت شهید آرمان علی‌وردی منتشر شده که صحت ندارد.
 
- اخبار اجتماعی -

به گزارش ایران خبر، متهمی که ادعا می‌شود در صحنه شهادت شهید آرمان علی‌وردی حضور داشته و از زندان آزاد شده است هیچ عنوان اتهامی در این پرونده ندارد و اتهامات دیگری دارد.

از ساعاتی پیش ادعایی با عنوان آزاد شدن یکی از افراد حاضر در صحنه شهادت شهید آرمان علی‌وردی منتشر شده و در بین کاربران دست به دست می‌شود که صحت ندارد.

مطابق بررسی‌ها دقیق صورت گرفته خانمی با نام و مشخصات منتشر شده در فضای مجازی در پرونده شهادت آرمان علی‌وردی بازداشت نشده است.

بر اساس این گزارش، در مورد خانم مورد اشاره پرونده اتهامی دیگری مفتوح است که هیچ ربطی به صحنه جنایت شهید علی‌وردی ندارد.

در حال حاضر 2 خانم و 3 آقا متهمان پرونده آرمان علی‌وردی هستند اما هنوز اتهامات هیچ‌کدام از آنها و نقش و سهمشان در شهادت آرمان علی وردی اثبات نشده است.

تحقیقات اطلاعاتی و امنیتی در این زمینه همچنان ادامه دارد و به همین دلیل فعلا دادگاه برای متهمان برگزار نشده است.

پرونده شهادت آرمان علی‌وردی با 5 متهم همچنان در دادسراست

پیگیری‌های خبرنگار خبرگزاری تسنیم از قوه قضائیه حاکی از این است که در حال حاضر 2 خانم و 3 آقا متهمان پرونده آرمان علی‌وردی هستند اما هنوز اتهامات هیچ‌کدام از آنها و نقش و سهمشان در شهادت آرمان علی وردی اثبات نشده است.

تحقیقات اطلاعاتی و امنیتی در این زمینه همچنان ادامه دارد و به همین دلیل فعلا دادگاه برای متهمان برگزار نشده است.

آرمان علی وردی ,

آرمان علی‌وردی طلبه 21 ساله حوزه علمیه آیت‌الله مجتهدی و بسیجی یگان امنیتی امام رضا(ع)، ساکن محله شهران تهران بود که در مأموریت‌های بسیج برای مقابله با ناآرامی‌ها و اغتشاشات حضور داشت.

شهید علی‌وردی در اغتشاشات روز چهارشنبه 4 آبان 1401 در شهرک اکباتان، از سوی عده‌ای ربوده شد و بعد از بستن وی و ضرب‌وشتم شدید با ضربات متعدد چاقو، وی را کنار خیابان رها کردند و بعد از چند ساعت توسط بسیجیان پیدا شد؛ وی سپس به بیمارستان بقیةالله(عج) منتقل می‌شود اما به‌دلیل شدت خون‌ریزی، روز جمعه (6 آبان) جان خود را از دست داده به شهادت می‌رسد.

مراسم تشییع پیکر وی روز یکشنبه 8 آبان ماه همزمان با نماز ظهر در شهران برگزار و سپس در قطعه 50 بهشت زهرا(ع) به خاک سپرده شد.

شهادت وی واکنش‌های زیادی را برانگیخت. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در دیدار با دانش‌آموزان در روز 11 آبان‌ماه، به شهادت آرمان علی‌وردی اشاره کرده فرمودند: آن طلبه جوان و متدین و حزب‌اللهی، آرمان عزیز که در تهران زیر شکنجه به شهادت رسید و پیکر او را در خیابان رها کردند، چه گناهی کرده بود؟ افرادی که این جنایت‌ها را انجام می‌دهند چه‌کسانی هستند و از کجا دستور می‌گیرند؟ البته این‌ها قطعاً بچه‌ها و جوان‌های ما نیستند، باید عاملان این جنایت‌ها شناسایی شوند و هر کسی که ثابت  شود در این جنایت‌ها همکاری داشته است، بدون تردید مجازات خواهد شد.

روز شنبه 7 آبان‌ماه مراسم وداع با پیکر شهید در معراج شهدای تهران و همچنین شامگاه شنبه در حوزه علمیه آیت‌الله مجتهدی برگزار شد. یکشنبه 8 آبان نیز جمعیت زیادی از مردم تهران پیکر او را تشییع کردند و همان روز خبری منتشر شد که قاتلان شهید آرمان علی‌وردی شناسایی و دستگیر شدند.

شبکه‌های فارسی‌زبان خارج‌کشور جنایت صورت‌گرفته در شهرک اکباتان و شهادت فجیع این طلبه را سانسور کردند و خبری از سوی آنها در این ‌رابطه منتشر نشد.

منبع : تسنیم