کد مطلب: 181893
 
تاریخ انتشار : شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۱
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از کاهش ترافیک تهران-کرج تا سال آینده با اجرای پروژه جدید خبر داد.
 
به گزارش ایران خبر، عباس شعبانی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به پیشرفت پروژه بزرگراه شهید بروجردی گفت: قطعه اولیه این اتوبان حدفاصل میدان جانبازان تا بزرگراه آزادگان است که در این قطعه ۱۱ ملک در قسمت کندرو شمالی دارای معارض هستند.

وی ادامه داد: اگر این املاک رفع معارض شوند می‌توان تا پایان سال قطعه اول بزرگراه شهید بروجردی را تحویل داد البته توافق با مالکان به درازا می کشد و ممکن است این پروژه با یک الی دو ماه تأخیر انجام شود.

شعبانی با اشاره به پروژه دیگر شهرداری تهران معروف به پروژه s۲۰ گفت: این تقاطع در انتهای بزرگراه خرازی و انتهای تهران قرار دارد که بزرگراه شهید خرازی را به بزرگراه شهید همدانی متصل خواهد کرد و از آنجا نیز به بزرگراه شهید فهمیده اتصال صورت می گیرد و به موازات آن بزرگراه های شهید لشکری و جاده قدیم کرج نیز به یکدیگر متصل می شوند.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با اشاره به کاهش بار ترافیکی با ایجاد این پروژه اظهار کرد: زمانی که این تقاطع وجود نداشته باشد مردم مجبور هستند کیلومتر و حرکت بیشتری را طی کنند اما با ایجاد این تقاطع و اتصال بزرگراه ها به یکدیگر بار ترافیکی منطقه نیز کاهش پیدا می‌کند.

ترافیک میدان سبلان تمام میشود

شعبانی درباره زمان افتتاح این تقاطع گفت: این پروژه نسبتاً بزرگ است و حدود یکسال به بررسی احتیاج دارد.

وی درباره حل مشکل ترافیکی میدان سبلان نیز گفت: برای میدان سبلان طرحی تهیه شده است که حدود ۲۵۰ میلیارد تومان کاهش هزینه داشته و با اصلاح میدان مشکل ترافیکی میدان سبلان حل خواهد شد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران درباره اعداد تقاطع‌های همسطحی که تا پایان سال افتتاح خواهند شد اظهار کرد: تا پایان سال ۶ تقاطع همسطح که وظیفه اصلاح آنها را برعهده داریم تحویل داده می‌شوند که از جمله آنها باید به پروژه کاج، گلها، شهید آوینی و اتصال بزرگراه نجفی رستگار و بزرگراه امام علی اشاره کنم.

منبع : خبرگزاری مهر