کد مطلب: 184434
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۳۵
پلیس راهنمایی و رانندگی، محدودیت های ترافیکی در جاده های کشور را اعلام کرد.
 

به گزارش ایران خبر، برابر آخرین گزارش‌های دریافتی آخرین وضعیت محورهای شمالی بدین شرح است:

- تردد روان در محورهای هراز، فیروزکوه و آزادراه تهران - شمال و آزادراه قزوین - رشت (رفت و برگشت)

ضمناً محورهای شمالی فاقد هرگونه مداخلات جوی هستند.

آخرین وضعیت ترافیکی سایر محورها:

- ترافیک سنگین در آزادراه قزوین - کرج حدفاصل استاندارد تا پل کلاک و محدوده‌های گرمدره و وردآورد

- ترافیک سنگین در آزادراه تهران – کرج محدوده شهرک جهانما

- ترافیک سنگین در آزادراه قزوین – کرج محدوده گلشهر

محدودیت تردد با تغییر مسیر

محور قدیم خرم آباد - پلدختر تا اطلاع بعدی مسدود بوده و تردد از مسیر جایگزین آزادراه خرم آباد - پل زال و محور خرم آباد - کوهدشت انجام می‌شود.

کارگاه جاده‌ای مهم (منجر به انسداد):

محورهای مسدود غیرشریانی

۱) گیلانغرب – سومار

محورهای دارای انسداد فصلی

۱) لاسم - ارجمند

سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار هستند.

محدودیت‌های ترافیکی

۱) تردد موتورسیکلت

تردد موتورسیکلت از ساعت ۱۲ ظهر روز چهارشنبه روز ۱۰ خرداد تا ساعت ۶ روز شنبه ۲۰ خرداد از محورهای کرج- چالوس، هراز، فیروزکوه و محور تهران- سمنان- مشهد و بالعکس ممنوع است.

تبصره: تردد موتورسیکلت‌های انتظامی و امدادی برای انجام مأموریت‌های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع خواهد بود.

- تردد انواع وسایل نقلیه از مسیر جنوب به شمال در آزادراه خلیج فارس (تهران –قم) در محدوده پل واوان تا پل شهید کاظمی از ساعت ۲۲ روز ۱۳ خرداد روز شنبه لغایت ساعت ۱۶ روز یکشنبه روز ۱۴ خرداد ممنوع خواهد بود.

- تردد تمامی کامیون‌ها و کامیونت‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی روز چهارشنبه تاریخ خرداد ۱۰ از ساعت ۱۲ لغایت ۲۴ روز پنج شنبه ۱۱ خرداد و جمعه، شنبه، دوشنبه، جمعه روز ۱۲، ۱۳، ۱۵ و ۱۹ خرداد از ساعت ۶ تا ۲۴ از محور هراز ممنوع است.

- تردد تمامی تریلرها و کامیون‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۸ روز شنبه ۱۳ خرداد تا ساعت ۱۸ روز یکشنبه روز ۱۴ خرداد در محور قدیم قم - تهران ممنوع بوده و مسیر جایگزین آزادراه ساوه تهران و قم – گرمسار است.

محدودیت‌های پیش بینی شده ترافیکی)

۲) محور کرج - چالوس

الف- تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور کرج- چالوس کماکان ممنوع است.

ب- تردد انواع وسایل نقلیه از روز چهارشنبه ۱۰ خرداد از ساعت ۱۲ تا ۲۴ از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع بوده و همچنین تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ تا ساعت ۲۴ از کرج میدان امیرکبیر و آزاد راه تهران-شمال به سمت مرزن آباد به صورت یک طرفه خواهد بود.

پ- تردد انواع وسایل نقلیه از روز پنجشنبه ۱۱ خرداد از ساعت ۹ تا ۲۲ از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع بوده و تردد انواع وسیله نقلیه از ساعت ۱۲ تا ۲۲ همان روز از کرج میدان امیرکبیر و آزادراه تهران شمال به سمت مرزن آباد به صورت یک طرفه خواهد بود.

ج- تردد انواع وسایل نقلیه از روز جمعه ۱۲ خرداد از ساعت ۹ تا ۲۱ از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع بوده و تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ تا ساعت ۲۱، از کرج میدان امیرکبیر و آزاد راه تهران-شمال به سمت مرزن آباد به صورت یک طرفه خواهد بود.

د- تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۹ تا ۲۲ روز دوشنبه روز ۱۵ خرداد از کرج (میدان امیرکبیر) و ابتدای آزادراه تهران شمال به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ تا ۲۲ همان روز از مرزن آباد به سمت کرج و تهران به صورت یک طرفه خواهد بود.

خ- تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز جمعه روز ۱۹ خرداد از کرج (میدان امیرکبیر) و ابتدای آزادراه تهران شمال به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ تا ۲۴ همان روز از مرزن آباد به سمت کرج و تهران به صورت یک طرفه خواهد بود.

۳) محور هراز

الف- تردد کلیه تریلرها از محور هراز کماکان ممنوع است.

ب- تردد تمامی وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ تا ۲۴ روز دوشنبه ۱۵ خرداد از رودهن به سمت آمل ممنوع بوده و از ساعت ۱۶ تا ۲۴ همان روز از آب اسک به رودهن (محدوده مشاء) به صورت یک طرفه است.

ج- در صورت افزایش حجم ترافیک و صلاحدید مأمورین پلیس راه محدودیت یکطرفه مقطعی در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه، شنبه، دوشنبه، سه شنبه و جمعه به صورت رفت و برگشت از محدوده پلور تا پلیس راه لاریجان و بلعکس انجام خواهد شد.

۴) محور تهران - فیروزکوه - قائمشهر

تردد انواع کامیون و تریلر به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۸ تا ۲۴ روز دوشنبه ۱۵ خرداد و روز جمعه ۱۹ خرداد در محور مذکور ممنوع است.

۵) محور آستارا - اردبیل و بالعکس

تردد انواع کامیون و تریلر به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۸ تا ۲۴ روز دوشنبه ۱۵ خرداد و جمعه ۱۹ خرداد در محور مذکور ممنوع است.

۷) محور آزادراه قزوین - رشت

تردد تمامی وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ تا ۲۴ روزهای دو شنبه و جمعه ۱۵ و ۱۹ خرداد در مسیر رشت به قزوین محدوده رودبار در صورت صلاحدید یک طرفه به صورت مقطعی اعمال خواهد شد.

۸) محور قدیم قزوین - رشت

تردد تمامی تریلرها و کامیون‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۷ تا ۲۴ در مسیر رفت و برگشت محور قدیم قزوین رشت در روزهای چهارشنبه، جمعه و دوشنبه ۱۰، ۱۲ و ۱۵ خرداد ممنوع است.

منبع : خبرگزاری مهر