کد مطلب: 164603
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۹
کشور های غرب که همواره با با دفاع از رژیم صهیونیستی سعی در به رسمیت شناختن این رژیم دارند این بار در قضیه حمله به کشتی "مرسر استریت"، به اقدامات تحریک‌آمیز و گمراه‌کننده علیه ایران ادامه می‌دهند.
ادامه ماجراجویی های رژیم صهیونیستی/بحرین سپر بلا در برابر ایران
 
 ایران خبر- رژیم صهیونیستی بنا به دستور و توصیه اربابانش، بحرین را به بی‌تدبیری سوق می‌دهد تا سپر بلایی در برابر ایران باشد که در معرض حملات دشمنان بشریت و تاجران جنگ قرار دارد.
اقدام بحرین و اسرائیل به امضای تفاهم‌نامه‌ای درخصوص تقویت همکاری‌های دوجانبه علیه ایران در زمینه تحقیقات، ماجراجویی‌ای با پیامدهای فاجعه‌بار است. ایران اخیرا تهدیدهای اسرائیل را دریافت کرده، و لذا وعده پاسخ تند به آن را داده است. پس آیا اسرائیل و همچنین بحرین پیام قاطعانه ایران را دریافت کرده‌اند؟!
به رغم اینکه ایران شواهد و مستنداتی دال بر جنایات رژیم صهیونیستی و نقش مستقیم آن در حمایت همه‌جانبه از گروه‌های تروریستی در منطقه و نیز تسهیل نفوذ آنها به سوریه، عراق و یمن، ارائه داده است ولی جامعه جهانی چشم خود را بر این جنایات صهیونیست‌ها بسته است. لذا ایران که پرچمدار محور مقاومت است، نقش جامعه جهانی را در مقابله و مبارزه با جنایات اسرائیل در منطقه ایفا می‌کند.
علاوه بر تناقضات موجود در منطقه، دولت‌های غربی از جمله آمریکا و انگلیس و همچنین اتحادیه اروپا نمایشنامه‌های مضحکی درخصوص تحولات در منطقه ساخته‌اند که اهداف‌شان کاملا واضح و در چارچوب سیاست‌های این دولت‌ها و سازمان‌ها است که با حمایت از تروریسم و همزمان اشک تمساح ریختن بر ملت‌هایِ هدف، در مسیر تداوم ناامنی و بی‌ثباتی در منطقه گام برمی‌دارند.
این دولت‌های استعمارگر در وهله اول دستور کار ویژه را به رژیم صهیونیستی و دولت‌های مطیع در منطقه تحمیل می‌کنند و این دستور کار و سیاست‌ها صرفا در راستای منافع خود این استعمارگران است.
تجربیات نشان داده است که جمهوری اسلامی و محور مقاومت بر امنیت و ثبات منطقه حریص‌تر هستند و مواضعی درست و جدی درخصوص مسائل منطقه اتخاذ می‌کنند و موید این حقیقت این است که ایران با هدف جلوگیری از آسیب رسیدن به غیرنظامیان بی‌گناه در کشورهای درگیر، به گفت‌وگو و آتش‌بس تأکید دارد.
موضع ایران درخصوص حال و آینده منطقه شفاف و تغییرناپذیر است؛ تداوم مبارزه با تروریسم و گسترش امنیت و ثبات در منطقه.
 
گزارش از مرضیه عابدی