کد مطلب: 108478
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۸
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا در حالی شب گذشته میزبان "لیو وردکار"، نخست وزیر ایرلند در کاخ سفید شد که داخل جیب کت خود به جای دستمال، مقداری "سبزه" قرار داده بود.
به گزارش ایران خبر به نقل از ایندیپندنت، این اقدام ترامپ سوژه کاربران شبکه های اجتماعی شد و عده ای با اشاره به رژیم غذایی جدید ترامپ نوشتند، رئیس جمهور امریکا به شدت در رژیم غذایی گیاهی خود فرو رفته و سالادش را داخل جیبش قرار داده است. برخی کاربران نیز اعلام کردند، ترامپ به واسطه علاقه زیادی که به گلف دارد، مقداری از چمن زمین گلفش را داخل جیبش قرار داده است.
 
اما تعدادی از کاربران به علت اصلی این حرکت پی برده و نوشتند، دیدار ترامپ و  وردکار در آستانه عید مخصوص ایرلندی ها موسوم به "روز سنت پاتریک" برگزار شد. در این عید که روز 17 مارس برگزار می شود، مردم ایرلند ضمن پوشیدن لباس های محلی سبز رنگ، به یکدیگر برگ شبدر سبز هدیه می دهند.  گفته می شود قرن ها قبل پاتریک مقدس که دین مسیحیت را به ایرلند برد، حین موعظه همراهانش، برگ شبدر سبز که نشانی از مفهوم تثلیث (پدر، پسر و روح القدس) بود، به آنها هدیه می داد.
 
به همین منظور ترامپ و مهمان ایرلندی اش با قرار دادن برگ سبز شبدر در جیبشان، بر روابط دوستانه دو کشور تاکید کردند. در این دیدار وردکار به نشانه دوستی، ظرفی پُر از شبدر به ترامپ هدیه داد. ملانیا ترامپ، همسر رئیس جمهور امریکا، نیز به همین مناسب پیراهنی سبر زنگ به تن داشت.
 
گفته می شود، در سال 2013 نیز باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین امریکا، حین دیداری با "اِندا کنی"، نخست وزیر وقت ایرلند داشت و این اقدام را به نشانه دوستی با مهمان ایرلندی اش انجام داد.