کد مطلب: 49486
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۶
در این گزارش شما را با سیزده خودرویی آشنا می‌کنیم که نسبت به قیمتی که دارند عملکرد و کارایی بسیار بهتری داشته و توانسته‌اند از نظر برخی شاخص‌ها خود را به حدی برسانند که با خودروهای لوکس و گران‌قیمت قابل مقایسه باشند.
به گزارش ایران خبر، در این گزارش شما را با سیزده خودرویی آشنا می‌کنیم که نسبت به قیمتی که دارند عملکرد و کارایی بسیار بهتری داشته و توانسته‌اند از نظر برخی شاخص‌ها خود را به حدی برسانند که با خودروهای لوکس و گران‌قیمت قابل مقایسه باشند. 

طبیعتا قیمت خودروهای بررسی شده در این گزارش هم بالا هستند. اما واقعیت این است که در مقایسه با خودرو‌های گران‌قیمت و لوکس چندصد هزار دلاری و گاهی خودروهایی با قیمت‌های بیش از یک میلیون دلار، شاید بتوان گفت برخی از این خودروها نسبت به کارایی و خدماتی که به مشتری ارائه می‌دهند بسیار ارزان بوده و به همین دلیل در ارزیابی قیمت آنها از تعبیر خودروی ارزان‌قیمت استفاده کنیم.
 
 
1. آلفا رومئو 4C سال 2015
 
قیمت این خودرو تقریبا ۵۵ هزار دلار است. آلفا رومئو 4C یکی از ارزان‌ترین خودروهایی است که می‌تواند بسیار گران‌تر از قیمتش به نظر برسد. این خودرو دارای دو صندلی است که در جلوی موتور این خودرو قرار گرفته‌اند. محل نصب موتور این خودرو از نوع نصب در وسط است و از این نظر به فراری 300 هزار دلاری شباهت دارد. این کوپه‌ی دودر دارای سیستم فرمان برای تایرهای عقب بوده و همچنین موتور 16 سوپاپ آن از نوع چهار سیلندر خطی DOHC است. توان خودرو 237 اسب بخار و گشتاور ماکزیمم آن 350 نیوتون‌متر است. سیستم انتقال قدرت 4C از نوع شش سرعته‌ی دوکلاچه‌ی اتوماتیک بوده و علاوه بر آن دارای حالت تعویض دنده دستی هم است. این خودرو به سرعت ماکزیمم 257 کیلومتربرساعت می‌رسد و زمان سرعت صفر تا 96 کیلومتربرساعت برای این خودرو ۴.۵ ثانیه ثبت شده است. مصرف سوخت آن هم بهتر از مقدار میانگین بوده و به ازای هر صد کیلومتر در داخل شهر 9.8 لیتر و در جاده 7.3 لیترمصرف سوخت دارد.
2. کرایسلر 200 سال 2015

کرایسلر 200 یک خودروی ارزان است که شباهت فراوانی به خودروی گران‌ قیمت مازراتی دارد. این سدان ۵ نفره یکی از بهترین سدان‌های بهبود یافته حال حاضر است و استایل اسپورت‌مانند آن هم بسیار خوشایند به نظر می‌رسد. قیمت این خودرو تقریبا 22 هزار دلار است. خریداران می‌توانند به دو مدل دو دیفرانسیل یا دیفرانسیل جلو این خودرو دسترسی داشته باشند. پیشرانه‌ی کرایسلر 200 چهار سیلندر است و توان آن به 184 اسب بخار می‌رسد. همچنین کرایسلر این امکان را فراهم کرده که خریداران در صورت تمایل موتورهای ۶ سیلندر را جایگزین کنند که توان این خودرو در این صورت به 295 اسب خواهد رسید. سیستم انتقال قدرت استانداردی که روی خودرو نصب شده از نوع اتوماتیک 9 سرعته است و در رابطه با مصرف سوخت مدل ۶ سیلندر این خودرو نیز باید بگوییم که به ازای 100 کیلومتر در داخل شهر13.7 لیتر و در جاده 8.1 لیتر سوخت مصرف می‌کند. کرایسلر 200 در ۶ ثانیه از سرعت صفر به 96 کیلومتربرساعت می‌رسد و سرعت ماکزیمم ثبت شده برای آن 194 کیلومتر بر ثانیه است.
3. هیوندای جنسیس سال 2015
این خودرو از خودروهای ارزانی محسوب می‌شود که به شدت شبیه خودروهای گران‌قیمت سری ۷ BMW است. هیوندای این خودرو را در دو مدل دو دیفرانسیل و دیفرانسیل جلو ارائه کرده است. موتور استاندارد نصب شده روی این خودرو یک موتور شش سیلندر است که توانی به اندازه‌ی 311 اسب بخار دارد. برای دریافت توان‌ بیشتر از این، مشتریان می‌توانند مدل‌های 8 سیلندر را سفارش دهند که در این صورت به توانی به اندازه‌ی 420 اسب بخار دسترسی خواهند داشت. برای همه‌ی مدل‌های موجود از این خودرو یک سیستم انتقال توان اتوماتیک 8 سرعته به کار گرفته شده است. مصرف سوخت در شهر و جاده به ازای صد کیلومتر به ترتیب برابر 15.6 و 10.2 لیتر است که کمی بیشتر از میانگین خودروها است. زمان صفر تا 9۶ کیلومتر بر ساعت برای جنسیس ۵ ثانیه است و سرعت ماکزیمم این خودرو به 233 کیلومتر خواهد رسید. قیمت این خودرو تقریبا ۴0 هزار دلار است.
 
۴. کیا سورنتو 2016
کیا سورنتو یکی از خودروهایی است که بسیار گران‌تر از قیمت خود به نظر خواهد رسید. در واقع قیمت این خودرو 25 هزار دلار است. این خودرو شبیه خودروی X5 بی ام دبلیو است؛ بd این تفاوت که قیمتش کمتر از نصف یک خودروی بی ام دبلیو است. خودرو با موتور چهار سیلندر به فروش می‌رسد که توانی به اندازه‌ی 191اسب دارد و بسته‌های ارتقای موتور می‌تواند به صورت یک موتور چهار سیلندر با توربو یا یک موتور ۶ سیلندر ارائه شود که توان خودرو را به ترتیب به 240 و 290 اسب بخار افزایش خواهند داد. تمامی مدل‌ها دارای سه ردیف صندلی هستند و همچنین دیفرانسیل جلوی این خودرو می‌تواند به حالت چهار چرخ محرک ارتقاء یابد. سورنتو از یک سیستم انتقال قدرت اتوماتیک ۶ سرعته بهره برده است. شتاب‌گیری اولیه‌ی خودرو در قیاس با خودروهای دیگر هم‌رده اندکی کند است؛ اما با این حال این خودرو در 7.2 ثانیه به سرعت 9۶ می‌رسد. گفتنی است که مصرف سوخت سورنتو در ازای صد کیلومتر برای شهر و جاده به ترتیب 13.8 و 10.2 لیتر است که برای یک خودرو در این رده، عدد خوبی است.
۵. مزدا سی ایکس ۵ سال 2015

مزدا CX5 تا حدودی شبیه مدل X3 بی ام دبلیو است. این خودرو بسیار جادار است و پیشرانه‌ی 2 لیتری چهار سیلندر آن توان خروجی  155 اسب بخار را دارد. پیشرانه‌ی استاندارد خودرو دارای سیستم انتقال قدرت ۶ دنده و دیفرانسیل در جلو است. یک بسته‌ی ارتقاء به موتور 2.۵ لیتری چهارسیلندر با توان 184 اسب هم وجود دارد که علاوه بر آن سیستم چهارچرخ محرک جایگزین دیفراسیل جلو خواهد شد. مصرف سوخت برای هر صد کیلومتر در شهر 9.8 و در جاده 7.8 لیتر است. CX5 می‌تواند در 7.7 ثانیه از سکون به سرعت 9۶ کیلومتربرساعت برسد و همچنین سرعت ماکزیمم آن نیز 193 کیلومتربرساعت ثبت شده است. قیمت مزدا CX5 حدود 22 هزار دلار است.
۶. کرایسلر 300
کرایسلر 300 نیز یکی از خودروهایی است که همواره به عنوان خودرویی با ظاهر گران‌بها و لوکسی خود، خودنمایی کرده است. قیمت 33 هزار دلاری کرایسلر 300 در مقایسه با ظاهر گران‌قیمت آن ارزان به نظر می‌رسد. به عقیده‌ی بسیاری از خریداران، این خودرو تا حدودی همانند آئودی R8 است؛ در حالی که قیمتش به اندازه‌ی کمتر از نصف قیمت آن خودروی گران‌بها خواهد بود. کابین بزرگ و راحت کرایسلر و تعداد ۵ صندلی برای سرنشینان و همچنین توانایی انتخاب میان نمونه‌ی دیفرانسیل جلو، عقب و یا تمام‌دیفرانسیلی از جمله امکاناتی است که این خودرو برای خریداران فراهم کرده است. پیشرانه‌ی استاندارد خودرو از نوع 3.۶ لیتری است که توان 292 اسب بخار را فراهم خواهد می‌کند. کرایسلر همچنین امکان سفارش پیشرانه‌ی هشت سیلندر ۵.7 لیتری از نوع HEMI را فراهم کرده است که بدین ترتیب توان خروجی 363 اسب بخار در اختیار راننده قرار خواهد گرفت. مصرف سوخت کرایسلر 300، 1۴.7 لیتر برای شهر و 9.3 برای جاده در هر صد کیلومتر است. حداکثر سرعت 210 کیلومتر بر ساعت بوده و زمان صفر تا 96 هم ۵.3 ثانیه است.
 
7. فورد اکسپلورر 2016
کمپانی فورد با ارائه‌ی جدیدترین مدل خودروی شاسی‌بلند اکسپلورر، واقعا سطح عملکرد خود را در زمینه‌ی طراحی عالی و جلب رضایت مشتریان در قبال هزینه‌ی دریافتی اندک، بهبود داده است. این خودروی شاسی‌بلند علاوه بر اینکه نسبت به عملکردش بسیار ارزان است، از سویی هم شباهت زیادی به خودروی گران‌قیمت رنج‌روور دارد. اکسپلورر در مدل جدیدش دارای سه ردیف صندلی برای سرنشینان خواهد بود. پیشرانه‌ی نصب شده روی خودرو از نوع شش سیلندر با توان 290 است که توانایی ارتقاء از حالت دیفرانسیل جلو به حالت تمام‌دیفرانسیلی را دارد. پیشرانه‌های دیگری که برای این خودرو در دسترس هستند شامل نمونه‌ی چهار سیلندر توربوشارژ با توان خروجی 280 اسب بخار و همچنین نمونه‌ی شش سیلندر توربوشارژ با توان 365 اسب بخار است. مصرف سوخت خورو هم نسبتا زیاد بوده و برای شهر 14.7 و برای جاده10.7 لیتر به ازای هر 100 کیلومتر خواهد بود. فورد اکسپلورر حدود 31 هزار دلار قیمت دارد. در نهایت هم باید به زمان صفر تا 9۶ شش ثانیه‌ای و سرعت ماکزیمم 197 کیلومتربرساعت این خودرو اشاره کنیم.
 
8. مرسدس بنز سی ال اِی کلاس سال 2015
قیمت نسل جدید سی‌ال‌اِی 32 هزار دلار است. مرسدس بنز CLA-Class یکی از مدل‌های ارزانی است که توسط شرکت بنز ساخته شده و سعی شده است تا این خودروها در طراحی خود شبیه برادر‌های گران‌قیمت و لوکس خود یعنی خودروهای اس کلاس کوپه باشد؛ البته با قیمتی کمتر از یک چهارم قیمت آن. موتور دو لیتری با توان 208 اسب بخار که برایش یک سیستم انتقال قدرت 7 سرعته‌ی اتوماتیک هم تعبیه شده است. دو حالت دیفرانسیل جلو و دو دیفرانسیل برای CLA در نظر گرفته شده است. طراحی داخلی این خودرو نسبت به سایر خودروهای هم رده بسیار چشم نوازتر است و مصرف سوخت آن نیز از مقدار متوسط خودروهای هم‌رده کمتر بوده و در جاده ۶.1 لیتر و در شهر 9 لیتر در هر 100 کیلومتر مصرف دارد. زمان رسیدن از صفر تا 9۶ برابر ۶.3 ثانیه و سرعت ماکزیمم هم برای کوپه‌ی دوست داشتنی مرسدس بنز 214 کیلومتربرساعت ثبت شده است.
 
9. فولکس‌واگن جتا 2015
این خودرو از زمانی که اولین مدلش به بازار آمده تا به امروز تغییرات زیادی کرده است. جتای 18 هزار دلاری یکی از ارزان‌ترین خودروهایی است که می‌تواند شبیه آئودی A4 باشد. عملکرد این خودرو در حالت کلی بالاتر از متوسط است. پیشرانه‌ی استاندارد خودرو نمونه‌ی 1.۴ لیتری با توربوشارژر است که توان 1۵0 اسب بخاری را تولید خواهد کرد. پیشرانه‌ی 1.8 لیتری توربو نیز با توان 170 اسب بخار و همچنین مدل هیبریدی خودرو با مصرف ۴.9 لیتر به ازای هر صدکیلومتر در جاده، نیز در دسترس خریداران خواهد بود. سیستم انتقال قدرت ۶ سرعته دستی و اتوماتیک در دسترس است. مصرف سوخت میانگین خودرو هم خوب است و به طور کلی به ازای هر صد کیلومتر در شهر 9.۵ لیتر و در جاده ۶.۵ لیتر مصرف دارد. زمان رسیدن از سرعت صفر به 9۶ کیلومتر بر ساعت برای جتا 7.2 ثانیه و حداکثر سرعت ثبت شده هم 202 کیلومتربرساعت است.
10. میتسوبیشی لنسر
میتسوبیشی لنسر قیمتی کمتر از 20 هزار دلار دارد و در میان خودروهای هم‌رده یکی از بهترین گزینه‌های موجود است که در این محدوده‌ی قیمت می‌توان تهیه کرد. این خودرو دارای گیربکس ۵ دنده‌ی غیر اتوماتیک به همراه پیشرانه‌ی دو لیتری است که توانی برابر با 148 اسب بخار تولید می‌کند. لنسر همچنین یکی از پرسابقه‌ترین نام‌های خودرویی است که از سال 1979 برای اولین بار ارائه شده است. با خرید مدل جدید لانسر، دارندگان خودرو می‌توانند حالت دیفرانسیل جلو را به حالت تمام دیفرانسیلی ارتقاء دهند. مصرف سوخت خودرو هم نسبتا خوب بوده و برای شهر 9.8  لیتر و برای جاده ۶.9 لیتر است.
11. فورد فیستا
قیمت فیستا نزدیک ۱۶ هزار دلار است. فورد فیستا برای اولین بار در سال ۲۰۱۲ معرفی شد. فورد تمام تلاش خود را به کار بسته است تا این خودرو از نظر نمای کلی و فرمان‌پذیری بتواند هرچه بیشتر شبیه خودروهای گران‌قیمت باشد و در عین حال قیمت بسیار پایین‌تری داشته باشد. این هاچبک چهاردر دارای یکی از بهترین مقادیر مصرف سوخت در میان خودروهای موجود است. پیشرانه‌ی استاندارد خودرو نمونه‌ی چهار سیلندر 120 اسب بخاری است. قابلیت ارتقاء به پیشرانه‌ی توربوی سه سیلندر با توان 123 اسب بخار هم وجود دارد. جعبه دنده‌های ۶ سرعته‌ی خودکار و پنج سرعته‌ی دستی نیز وظیفه‌ی انتقال قدرت را بر عهده دارند. مصرف سوخت فیستا به ازای صد کیلومتر در شهر و جاده به ترتیب 7.۵ لیتر و ۵.۴ لیتر است. فورد فیستا در8.7  ثانیه از سرعت صفر به 9۶ کیلومتربرساعت می‌رسد و سرعت ماکزیمم آن هم 192 کیلومتربرساعت ثبت شده است.
12. کیا سول
 
کیا سول خودروی ارزانی است که به هیچ وجه قیمت خود را نشان نمی‌دهد. این خودروی 1۶ هزار دلاری نسبت به قیمتی که دارد در راحتی و امکانات حرف اول را می‌زند. کیا سول به راحتی می‌تواند ۵ نفر را در خود جا دهد و با تاشدن صندلی‌های عقب به سمت پایین، فضای ذخیره‌ی بیشتری نیز برای سرنشینان ایجاد خواهد شد. پیشرانه‌ی این خودرو از نوع 1.۶ لیتری چهارسیلندر به قدرت 130 اسب بخاری است. با ارتقای پیشرانه به نمونه‌ی دو لیتری چهار سیلندر، توان خروجی خودرو به 164 اسب بخار هم می‌رسد. مصرف سوخت کیا سول در شهر10.2 لیتر و در جاده 7.۵ لیتر به ازای هر صد کیلومتر است. زمان رسیدن از سکون تا سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت نیز برای سول برابر 8.1 ثانیه و حداکثر سرعت آن به طور تقریبی برابر با 188 کیلومتربرساعت است.
 
13. آئودی آر 8


 
با وجود اینکه قیمت آئودی R8  صدوهفده هزار دلار است و رقم بالایی محسوب می‌شود، اما قیمت خودرو در مقایسه با خودرویی مثل لامبورگینی هوراکان که سه برابر گران‌تر از این خودرو است، ارزان به نظر خواهد رسید. این خودرو از پیشرانه‌ی 10 سیلندر با توان خروجی 601 اسب بخار بهره می‌برد. البته مدل ارزان‌تر R8 از پیشرانه‌ی ۵.2 لیتری 10 سیلندر استفاده می‌‌کند که توانی معادل ۵۴0 اسب بخار دارد. سیستم چهارچرخ محرک و جعبه دنده‌ی 7 سرعته‌ی خودکار به صورت استاندارد در کوپه‌ی اسپرت آئودی وجود دارند. آئودی قصد دارد در آینده مدل رودستر این خودرو را نیز با اعمال تغییراتی در سیستم پیشرانه روانه‌ی بازار کند. مصرف سوخت R8 به ترتیب 1۶.8 لیتر در شهر و 10.2 لیتر در جاده است. زمان رسیدن از سرعت صفر تا 9۶ کیلومتربرساعت ۴ ثانیه ثبت شده است و آئودی حداکثر سرعت 270 کیلومتربرساعت را برای R8 گزارش کرده است. همه‌ی این توانایی‌ها در کنار هم R8 را در میان خودروهای هم‌قیمت خود به یک خودرو با کلاس کاملا بالاتر و متفاوت‌ بدل می‌کند.