کد مطلب: 53417
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۲۷
مدیرعامل شرکت لیزینگ غدیر با اشاره به تاثیر شرایط اقتصادی کشور بر روی صنعت لیزینگ ابراز امیدواری کرد تا با تلاش های دولت و راهکارهای صحیح و اجرایی، مشکلات اقتصادی کشور برطرف شود.
 
ایران خبر- فرشاد بیاتین با بیان این مطلب افزود: شرایط حاکم بر اقتصاد جامعه در حال حاضر تمام اقشار را آسیب پذیر کرده و نه تنها این موضوع در شرکتهای خودرویی بلکه در کلیه صنایع و خدمات دیگر تاثیر گذار بوده است.

وی افزود: طبیعتاً شرکت لیزینگ غدیر نیز از این بحران مصون نبوده و تحت تاثیر شرایط قرار گرفته است با این وجود ما امید داریم با تلاش دولتمردان راهکارهای صحیح و اجرایی برای بر طرف شدن مشکلات اقتصادی مردم هر چه زودتر اجرا شود.

بیاتین ادامه داد: اغلب کارشناسان معتقدند که یکی از صنایعی که از لغو تحریم متنفع می شود لیزینگ است، چرا که صنایع مانند چرخ دنده ها به هم متصل اند و چنانچه برجام تاثیر مثبتی بر هر یک از چرخه های صنعتی کشور بگذارد، شرکتهای لیزینگ نیز از آن بی بهره نخواهند بود.

وی ادامه داد: بدیهی است در صورت بهبود وضعیت صنعت، تقاضای خرید نیز افزایش می یابد و شرکت های لیزینگی نیز در این شرایط می توانند بخشی از بازار را پوشش دهند البته بانک مرکزی نیز در این میان می تواند با تدوین سیاست هایی شرایط را برای افزایش قدرت خرید مردم و ارایه تسهیلات از سوی شرکت های لیزینگی آسانتر کند.

بیاتین در ادامه در خصوص تاثیر تسهیلات 25 میلیونی و میزان تاثیر آن بر رونق بازار نیز گفت: این تسهیلات چرخ شرکتهای خودروساز را به حرکت در خواهد آورد و از طرف دیگر  به دلیل بازپرداخت های بلند مدت وضعیت رقابت را برای شرکتهای لیزینگی سخت خواهد کرد.

وی افزود: بهتر بود به نحوی این سیاست برنامه ریزی شود که این تسهیلات از طریق شرکتهای لیزینگ در اختیار مصرف کنندگان قرار می گرفت که در این صورت هیچ کدام ضرری نمیکردند، بلکه با توجه به تخصص شرکتهای لیزینگ در بازگشت اقساط این تسهیلات می توانست همیار مناسبی برای خودروسازان باشد.

مدیرعامل شرکت لیزینگ غدیر ادامه داد: لیزینگ جزء لاینفک برنامه های فروش است و هر کشوری که دارای صنایع تولیدی و مصرفی است نیاز به این صنعت دارد. ولی اینکه برای سرمایه گذاری بلند مدت روی آن برنامه ریزی کرد ، موضوعی است که باید سیاستگذاران اصلی وبرنامه ریزان در آن دقت نظر داشته باشند . لیزینگ ها و بانکها باید در کنار هم قرار گیرند در حالیکه بیشتر مشاهده می شود که مقابل هم هستند و تا مادامیکه این سیاست باشد نتیجه مطلوب بدست نمی آید.

وی در ادامه در خصوص خدمات قابل ارایه شرکت لیزینگ غدیر نیز گفت: لیزینگ غدیر سعی کرده دامنه فعالیت خود را گسترش دهد و به تناسب نوع خواسته مشتریان تغییر شکل دهد، در گذشته این شرکت عموما خودروهای سنگین و بصورت محدود سواری شرکت ایران خودرو را عرضه می کرد در حالیکه در حال حاضر بر اساس تقاضای مشتریان، نسبت تامین نیازهای خودرویی وغیر خودرویی اقدام می کند.

بیاتین ادامه داد: در سال 95 بزرگترین هدف ما از بین بردن فضای رکود و گسترش حیطه کاری لیزینگ غدیر است بنابراین با توجه به شرایط روز در خصوص افزایش خدمات احتمالی تصمیم گیری خواهیم کرد.

وی ادامه داد: بزرگترین تصمیم شرکت جمع آوری مطالبات عقب افتاده خود از مشتریان است و فروش خودروهای توقیفی بمنظور کاهش معوقات و تعیین تکلیف وضعیت نهایی وجوه نقدی که می تواند در اختیار داشته باشد. در مرحله بعد فروش خودروهای سنگین و پیگیری برای دریافت تسهیلات با حداقل نرخ سود که برای انجام فعالیت لیزینگ لازم است.

بیاتین ابراز امیدواری کرد: در آینده نه چندان دور سایر دست اندرکاران حوزه صنعت کشور به مانند یک تیم ورزشی با سایر بخش های صنعتی نگاه کنند و تنها به فکر منافع انفرادی مجموعه خود نباشند.

وی تصریح کرد: به عبارت دیگر اگر بانک‌ها،خودروسازان و لیزینگها بتوانند با سیاستهای تعریف شده و هماهنگ پیش بروند قطعاً نتایج بهتری بدست خواهد آمد

گفتگو : نیلوفر رهگذر