کد مطلب: 60089
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۲
فتحی پور گفت: آنچه که شعار امسال را محقق می کند تعامل استقلال مدار با دنیا ضمن توجه جدی و الویت دادن به تولید ملی است.
 
فتحی پور گفت: آنچه که شعار امسال را محقق می کند تعامل استقلال مدار با دنیا ضمن توجه جدی و الویت دادن به تولید ملی است.

ارسلان فتحی پور،رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با ایران خبر، ضمن انتقاد از فضا سازی برخی رسانه های ضد انقلاب و همسویی ناخواسته عده ای در داخل با این تبلیغات گفت: برخی در رسانه هایشان می گویند اقتصاد مقاومتی یعنی ایران می خواهد به دنیا پشت کند و کره شمالی دیگری شود، در صورتی که اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر معظم انقلاب با تاکید بر حفظ ارزشها و تقویت تولید ملی به جذب سرمایه خارجی نیز توجه ویژه ای دارد.

وی در ادامه گفت: متاسفانه برخی در داخل نیز به محض انعقاد قرار دادی جدید میان دولت و طرف خارجی با هجمه فراوان سعی در زیرسوال بردن هر گونه مشارکت اقتصادی در کشور دارند.

نماینده مردم کلیبر و خداآفرین در مجلس تاکید کرد: مدتهاست رهبر انقلاب بر لزوم تحقق اقتصاد مقاومتی تاکید دارند اما نام گذاری امسال دستور ویژه ای بود که نشان داد هنوز در مسیر مورد نظر رهبر انقلاب قرار نگرفته ایم و باید در این زمینه به جد اهتمام شود.

استاد علوم اقتصادی دانشگاه گفت:  اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصادی که با استقلال ما در تعارض نباشد، یعنی اقتصادی که در آن اسراف و واردات کالاهای غیر ضروری صورت نگیرد اما برخلاف ادعای برخی رسانه های ضد انقلاب این به معنای اقتصاد با درهای بسته نیست.

وی دراین باره افزود: دیدارهای مکرر رهبر انقلاب با نمایندگان کشورهای خارجی و تاکید ایشان بر لزوم وارد شدن آنها به بازار دقیقا نقیض این ادعا را ثابت می کند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: تعامل سازنده مجلس نهم و دهم در سال 95 بتواند افقهای روشنی در تحقق این شعار استراتژیک پیش روی اقتصاد ایران بگذارد.