کد مطلب: 163731
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۲
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد
 
به گزارش ایران خبر، محمد محمدی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا افزود: آتش‌سوزی جنگل‌های نارک و خامی گچساران دیروز در یک مرحله مهار و کنترل شد اما از ساعت ۱۵ بعد از ظهر دیروز مجددا شعله ور شد که دوباره نیرو به محل انتقال داده ایم.
وی اظهار کرد: هم اکنون اکثر نقاطی که در شهرستان گچساران دچار آتش سوزی شده اند، کنترل شده جز یک نقطه که نیروها در تلاش برای مهار آتش سوزی در آن منطقه هستند.
مدیرکل مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در صورتی که شاهد وزش باد نباشیم آتش سوزی کامل کنترل می شود.
محمدی تصریح کرد:از صبح امروز تاکنون با ۱۴ سورتی پرواز ۱۶۰ نفر نیرو به ارتفاعات گچساران جهت اطفای حریق اعزام شده است. وقتی دمای هوا افزایش پیدا می‌کند و وزش باد شدید را شاهد هستیم، بالگردها نمی‌توانند پرواز کنند.

وی ادامه داد: نیروهای مختلف مردمی و دولتی از جمله تشکل‌های مردم نهاد، نیروهای محلی و مردمی، نیروهای هلال احمر، تیپ ۴۸ فتح، بسیج، محیط زیست و منابع طبیعی در حال تلاش برای مهار و خاموش کردن آتش جنگل های نارک و خامی گچساران هستند.

گفتنی است که آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع ارتفاعات منطقه «نارک» در شهرستان گچساران استان کهگیلویه و بویراحمد از روز پنجشنبه ۱۷ تیرماه ۱۴۰۰ آغاز شده و پس از هفت شبانه روز و تلاش از زمین و هوا توسط نیروها و بالگردها، بعلت وزش باد شدید، دمای هوای ۵۰ درجه سانتیگراد، سخت گذر و صعب العبور بودن منطقه و شیب تند همچنان این آتش خاموش نشده و آتش به جنگل‌های منطقه حفاظت شده "خامی"، فتح و مارین رسیده و همچنان ادامه دارد.

منبع : خبرگزاری ايسنا