کد مطلب: 163859
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۹
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری باند ۸ نفره سرقت احشام خبر داد.
 

به گزارش ایران خبر، سردار علیرضا لطفی در این باره اظهار کرد: ۱۱ اردیبهشت سال جاری گزارش سرقت مسلحانه از دامداری در جاده چرم شهر به کاراگاهان اداره یکم پلیس آگاهی پایتخت اعلام شد. 

وی ادامه داد: در تحقیقات صورت گرفته شاکی گفت، ساعت۲۳:۳۰ شب حادثه به همراه یکی از کارگران دامداری مشغول آبیاری زمین های زراعی در همان حوالی بوده که  ۶ مرد با چهره های پوشیده در حالیکه اسلحه شکاری بدست داشتند وارد دامداری شدند. سارقان با تهدید و ایجاد ضرب و جرح دست و پای آن ها را بسته و ۴۰۰ رأس گوسفند را سرقت کردند.


وی ادامه داد: سارقان بعد از سرقت متواری شده و ساعتی بعد با تقلای زیاد او و کارگرانش دست و پایشان را باز کردند و موضوع را بلافاصله به پلیس و اهالی روستا خبر دادند. پس از آن با پیگیری رد احشام سرقت شده را در ۵ کیلومتری دامداری پیدا شدند که ۵۰ رأس از احشام بر اثر تشنگی و حمله تلف شده بودند.

لطفی افزود: بدنبال اعلام این شکایت تحقیقات از سوی کاراگاهان اداره یکم پلیس آگاهی پایتخت ادامه یافت و با اقدامات پلیسی شبانه روزی، کارآگاهان دریافتند یکی از کارگران قدیمی دامداری به نام «حامد» در این سرقت نقش دارد، درنهایت با تحقیقات پلیسی مخفیگاه حامد شناسایی و در یک عملیات ضربتی حامد و ۸ عضو دیگر باند دستگیر شدند.

رئیس پلیس آگاهی فاتب گفت: در  بازرسی از مخفیگاه های این متهمان علاوه بر کشف هشت رأس گوساله مسروقه، ۳ دستگاه موتورسیکلت سرقتی و دو قبضه سلاح شکاری نیز کشف شد. 

رئیس پلیس آگاهی پایتخت در پایان اضافه کرد: در بازجویی های انجام شده از متهمان، ضمن اعتراف صریح به مشارکت و همدستی در سرقت از دامداری شاکی و آزار و اذیت یکی از  کارگران به چندین فقره سرقت احشام در مناطق مختلف  شهرستان های پیشوا و ورامین نیز اعتراف کردند. در بررسی های به عمل آمده مشخص شد تمامی اعضای باند دارای سوابق کیفری از جمله سرقت احشام هستند و تحقیقات برای شناسایی سایر جرایم احتمالی اعضای این باند ادامه دارد.

منبع : خبرگزاری ايسنا