کد مطلب: 164347
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۶
رئیس دیوان عدالت اداری گفت: باید سرعت در رسیدگی و جلوگیری از اطاله دادرسی همراه با دقت و اتقان آرا باشد.
 

به گزارش ایران خبر، حجت الاسلام و المسلمین حکمت علی مظفری، رئیس دیوان عدالت اداری در نطق پیش از دستور جلسه هیأت عمومی منصب قضا را خدادادی و شانی از شئون پیامبران دانست و افزود: دستگاه قضائی بنا به فرمایش بزرگان، یک توفیق الهی برای خدمتگزاری به مردم است.

رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه از فرصت پیش آمده برای خدمتگزاری به مردم باید نهایت بهره کافی برده شود، گفت: به برکت پیروزی انقلاب اسلامی و مجاهدت ملت شریف ایران، توفیق خدمت نصیب ما شده است و باید قدر این جایگاه را بدانیم و برای خدمت به مردم هر آنچه در توان داریم به کار گرفته شود چرا که این فرصت و موقعیت‌ها همیشگی و ماندنی نیست و باید برای احقاق حق و اجرای عدالت استفاده شود.

مظفری به اهمیت جایگاه دیوان عدالت اداری در دستگاه قضائی اشاره کرد و گفت: در نظام اسلامی که تحت امر ولایت فقیه است سازمان و نهادی برای احقاق حقوق مردم از حاکمیت تأسیس شده است که به نیابت از ولایت امر و حاکمیت اسلامی مرجع تظلم خواهی مردم از دستگاه‌های اجرایی و حاکمیتی است و این بسیار ارزشمند می‌باشد و اهمیت ویژه‌تری به دیوان عدالت اداری داده است.

رئیس دیوان عدالت اداری سرعت، دقت و اتقان آرای دیوان عدالت اداری را از نکات مهم در روند بهبود عملکرد دیوان دانست و افزود: با توجه به کمبود نیروی انسانی و حجم زیاد ورودی پرونده‌ها به دیوان عدالت اداری واقعاً کار جهادی در حال انجام است و باید سرعت در رسیدگی و جلوگیری از اطاله دادرسی همراه با دقت و اتقان آرا باشد.

مظفری استفاده از نظر مشورتی قضات پیشکسوت را در بهبود عملکرد دیوان عدالت اداری مؤثر دانست و در پایان از همه همکاران قضائی و اداری خواست تا در برابر حفاظت و صیانت از دستگاه قضائی احساس مسئولیت کرده و موضوع سلامت قضائی را در دستور کار خود قرار دهند.

منبع : خبرگزاری مهر