کد مطلب: 164364
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۲
فرمانده کل ارتش گفت: گفت: هر زمانی که مردم ایران به کمک نیاز داشته باشند، ارتش با سرعت و تمام توان در آن عرصه حضور پیدا می‌کند.
 

به گزارش ایران خبر، سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش با اشاره به حضور ارتش در استان‌های خوزستان و سیستان و بلوچستان اظهار داشت: ارتش جمهوری اسلامی ایران متعلق به مردم ایران است و در راستای اهداف نظام گام برمی‌دارد؛ در واقع ارتش امانت ملت در دست فرماندهان است.

وی افزود: هر زمانی که ملت ایران به کمک نیاز داشته باشند، ارتش با سرعت و تمام توان در آن عرصه حضور پیدا می‌کند. این عرصه ممکن است روزی در حوزه دفاع از آسمان‌ها، دفاع از حدود و ثغور، تمامیت ارضی و صیانت از دریاها و یا حضور در اقصی‌نقاط جهان به‌منظور نمایش اقتدار جمهوری اسلامی ایران باشد.

فرمانده کل ارتش ادامه داد: البته در زمان‌هایی هم ارتش و سایر نیروهای مسلح برای کمک به مردم و رفع مشکلات آنها در حوادث ناگواری چون بیماری کرونا، سیل و زلزله و یا آبرسانی در زمان خشکسالی، وارد عرصه خدمت‌رسانی می‌شوند.

سرلشکر موسوی با اشاره به نحوه کمک‌رسانی در استان‌ها و شهرستان‌هایی که دچار حوادث غیرمترقبه می‌شوند، گفت: در شهرستان‌هایی که ما یگان‌های مستقر در آنجا داریم، طبعاً بهتر و کامل‌تر می‌توانیم وارد عرصه امدادرسانی و خدمت شویم؛ البته به حمدلله در ایام پیک کرونا بخش بهداشت و درمان ارتش و فرماندهان، جوهر واقعی خود را نشان دادند و به سرعت فعالیت‌های لازم را جهت کنترل و مقابله با شیوع بیماری انجام دادند.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون نیز در بخش‌هایی از سیستان و بلوچستان که مشکل آب دارند، نیروهای ارتش در مرحله نخست با تانکر کار آبرسانی را انجام دادند و بعد برای اینکه مشکل برای همیشه مرتفع شود، وارد عرصه ایجاد شبکه آبرسانی و لوله‌کشی شدند که این فعالیت‌ها همچنان ادامه دارد.

فرمانده کل ارتش خاطرنشان کرد: ارتش در خوزستان هم به همین ترتیب وارد شده است و تا زمانی که نیاز باشد در خدمت مردم عزیز خوزستان و سیستان خواهیم بود؛ همچنین به‌منظور برطرف شدن مشکلات با مجوز فرماندهی معظم کل قوا در خدمت بخش‌های کشوری نیز هستیم.

امیر سرلشکر موسوی گفت: مردم استان‌های خوزستان و سیستان و بلوچستان و بعضی از مردم دیگر بخش‌های کشور عزیزمان از امکانات خوبی برخوردار نیستند. در عین حال این مردم، قدرشناس هستند و به افرادی که در لباس خدمت وارد می‌شوند، اعم از ارتش، سپاه یا بسیج و… احترام می‌گذارند و وقتی می‌بینند که این افراد خالصانه کمک می‌کنند به همان کمک‌های حداقلی نیز رضایت پیدا می‌کنند.

وی تصریح کرد: من سال‌ها در سیستان و بلوچستان خدمت کرده‌ام. این عزیزان مردم بسیار فهیم و خوبی هستند که اگر کوچک‌ترین قدمی برای‌شان بردارید، قدردانی می‌کنند؛ امیدواریم دولت آینده بتواند بخشی از این محرومیت‌ها را برای استان‌های کمتر برخوردار برطرف کند تا ان‌شاالله مشکلاتشان کمتر شود.

فرمانده کل ارتش خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی از سال‌ها پیش بارها درباره مردم سیستان و بلوچستان سفارش کردند چون خود ایشان هم مدتی را در دوره رژیم گذشته به سیستان و بلوچستان تبعید شده بودند؛ لذا مردم سیستان و بلوچستان را می‌شناسند و علاقه شدیدی نسبت به این مردم خوب و فهیم دارند و همواره بر حل مشکلات آنها سفارش کرده‌اند؛ ما نیز خوشحالیم که امروز توانسته‌ایم بخشی از تدابیر مقام معظم رهبری را اجرا کنیم.

منبع : خبرگزاری مهر