کد مطلب: 164396
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۴
فرمانده کل ارتش گفت: ارتش در اوج آمادگی رزمی قرار دارد و با قدرت مقابل هرگونه تهدید ایستادگی می‌کند.
 

به گزارش ایران خبر، سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش در حاشیه چهاردهمین همایش فرماندهان یگان‌های عمده نیروی زمینی ارتش که در تهران و به صورت ویدئو کنفرانسی در سراسر یگان‌های این نیرو برگزار شد،گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران در اوج آمادگی رزمی قرار دارد و با قدرت مقابل هرگونه تهدید ایستادگی می‌کند و مأموریتش را به طور کامل انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه اقتدار دفاعی ارتش به برکت انقلاب اسلامی، نظام مقدس جمهوری اسلامی و هدایت‌های داهیانه فرماندهی معظم کل قوا شکل گرفته است، افزود: امروز ارتش به اندازه‌ای از توانایی رزمی رسیده است که علاوه بر مأموریت ذاتی خود که تأمین حفظ حدود و ثغور مرزهاست، هر جا هم که مردم شریف کشور به ارتش نیاز داشته باشند به‌ویژه در حوادث طبیعی مانند زلزله و سیل و مواردی مانند کرونا، آب‌رسانی و… همدوش و همراه مردم خواهد بود که این توانایی الهی است و از این بابت خداوند منان را شاکر هستیم.

فرمانده کل ارتش با اشاره به رونمایی از کانون ارزیابی و رشد سرمایه‌های نیروی انسانی نزاجا، گفت: تشکیل کانون ارزیابی و رشد سرمایه‌های نیروی انسانی همواره از مطالبات راهبردی مقام معظم رهبریدر ارتش بوده که نیروی زمینی ارتش مثل همیشه در برآوردن منویات معظم‌له پیشگام بوده است.

سرلشکر موسوی اظهار داشت: یکی از اهداف مهم این طرح این است که تمامی کارکنان حتی در یگان‌های نقاط مرزی و دوردست اطمینان داشته باشند که عملکرد آن‌ها مورد سنجش و ارزیابی قرار خواهد گرفت.

وی هدف از تشکیل کانون ارزیابی در ارتش را بسیار مهم خواند و افزود: باید خداوند بزرگ را شکر کنیم که امروز یک اقدام انقلابی دیگر در نیروی زمینی ارتش به منصه ظهور رسیده است. این کار بزرگ و منحصر به فرد آینده نیروی زمینی و ارتش را از نظر سرمایه‌های انسانی تضمین خواهد کرد و زمینه رشد و ارتقای استعدادها را فراهم خواهد کرد و در نتیجه ما شاهد بهبود عملکرد افراد و سازمان خواهیم بود.

فرمانده کل ارتش با اشاره به ارتقای تحرک در نیروی زمینی ارتش، گفت: اوج تحرک نیروی زمینی ارتش را در طرح مردم‌یاری در سیستان و بلوچستان شاهد بوده‌ایم که تمام کارها را در ۴۸ ساعت انجام داده است. البته سرمنشأ این حضور مؤثر و به‌موقع در حادثه زلزله سرپل ذهاب بوده است که با توجه به شرایط نامناسب جوی تمامی مجروحان و مصدومان قبل از غروب توسط بالگردهای هوانیروز به بیمارستان‌ها منتقل شدند و امروز همگان می‌دانند که هرجا نیاز باشد، نیروی زمینی ارتش در کمترین زمان ممکن در وسط میدان حاضر است.

سرلشکر موسوی با بیان اینکه نیروی زمینی ارتش نیروی جهادی است،افزود: این نیرو ماموریت اصلی خود را به نحو احسن انجام می‌دهد و در امدادرسانی و مردم‌یاری نیز در کمترین زمان ممکن حاضر می‌شود. به‌طور مثال در استان سیستان و بلوچستان به محض اینکه حکم مأموریت ابلاغ می‌شود، کمتر از چند ساعت، تمام توان نزاجا در این استان حاضر است.

وی اضافه کرد: وقتی یک دختربچه در نقطه بسیار دور، یک درخواستی می‌کند و قبل از آنکه صدایش به گوش دیگران برسد، نیروی زمینی در آنجا حاضر است. این نشانه نیروی جهادی بودن است.

فرمانده کل ارتش به آمادگی رزمی نیروی زمینی ارتش اشاره و تأکید کرد: امروز نیروی زمینی ارتش در مرزهای غرب و شرق کشور حضور دارد و هر جا که جان برکفان ارتش مستقر باشند، امنیت کاملاً برقرار است. همچنین از نظر تجهیزاتی، نزاجا در وضع مطلوبی قرار دارد که با داشتن نیروی انسانی پا در رکاب، قوی و جهادگر توانسته است، خود را سرپا و سربلند نگه دارد.

منبع : خبرگزاری مهر