کد مطلب: 165308
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۷
رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی در گفت‌وگویی مطرح کرد که ارتش این رژیم امروز توان مقابله با نقش ایران در منطقه و برنامه هسته ای آن را افزایش داده و به آمادگی اقدام علیه آن سرعت بخشیده است.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از روزنامه صهیونیستی تایمز آو اسرائیل، آویو کوخاوی، رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل در گفت‌وگویی با پایگاه خبری والا نیوز گفت که این رژیم آمادگی برای اقدام علیه برنامه هسته ای ایران را  «تا حد زیادی سرعت بخشیده است». 
کوخاوی به والا نیوز گفت: افزایش قابل توجه بودجه دفاعی که اخیرا با آن موافقت شده، به همین منظور بوده است.  این کاری بسیار پیچیده تر است، به اطلاعاتی بیشتر، توان عملیاتی بیشتر و تسلیحات بیشتر نیاز دارد. ما در زمینه تمامی این ها کار می کنیم. 
او در ادامه بیان کرد که هدف فعلی ارتش این این رژیم  «به حداقل رساندن حضور ایران در خاورمیانه، با تاکید بر سوریه است اما این عملیات ها در خاورمیانه اتفاق می افتند. در نتیجه، علیه حماس و علیه حزب الله هم هستند. 
فرمانده کل نیروهای ارتش اسرائیل مدعی شد که حملات اسرائیل و دیگر عملیات ها «تا حد زیادی حضور و تسلیحات ایران را در میدان های شمالی کاهش داده است» و ارتش اسرائیل  در از هم گسیختن «مسیرهای قاچاق حزب‌الله، حماس و ایران در تمامی مناطق بسیار فعال بوده است». 
کوخاوی همچنین گفت: عمق فعالیت ارتش اسرائیل بیشتر شده، به صورت ۳۶۰ درجه در سراسر منطقه فعالیت می کند. منتظر از راه رسیدن خطر نمی ماند، آماده می شود، با آن مواج می شود، آن را خنثی و ریشه کن می کند. 

منبع : خبرگزاری ايسنا