کد مطلب: 166101
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۰
وزیر کشور در دیدار با خانواده یک شهید ناجا با بیان اینکه مدیون شهیدان عزیز و خانواده معظم آنان هستیم، گفت: شهدا فراتر از زمان و مکان حرکت می کنند.
 

به گزارش ایران خبر، احمد وحیدی وزیر کشور و جانشین فرمانده کل نیروهای مسلح در امور ناجا، به مناسبت هفته نیروی انتظامی به دیدار با خانواده شهید محمد علی بایرامی رفت ، شهیدی که در فتنه خیابان پاسداران به درجه رفیع شهادت رسید.

وزیر کشور خاطر نشان کرد: خانواده شهدا چشم و چراغ  ملت ایران و مایه عزت و سربلندی ایران اسلامی هستند.

وحیدی با تاکید بر اینکه استقامت و شجاعت خانواده معظم شهدا برای مردم عبرت آموز است، افزود : امروز جوانان در راه اسلام و آرمان بلند انقلاب اسلامی به تأسی از شهدای سرافراز،  درس شجاعت، ایثار و از خودگذشتگی فرا می گیرند.

رئیس شورای امنیت کشور با اشاره به رشادت هایی که شهدای نیروی انتظامی در فتنه دراویش گنابادی در خیابان پاسداران از خود نشان دادند، گفت : این شهدای عزیز برای نجات جان مردم نهایت شجاعت و از خود گذشتگی را نشان دادند و با احساس مسوولیت مثال زدنی در این راه به درجه رفیع شهادت نایل شدند.

وزیر کشور افزود: شهدای فتنه خیابان پاسداران برای دفاع از مردم در مقابل فتنه گران ایستادگی کردند و به مقامی رسیدند که نزد خدای متعال بسیار رفیع است.

وحیدی خاطر نشان کرد که اکثر شهدا بعد از اینکه از میان ما رفتند و آسمانی شدند، جایگاه والا و مقام شامخ آنان برای مردم نمایان می شود.

وی ایثار، از خود گذشتگی و معنویت را مهمترین ویژگی شهدا دانست و تاکید کرد اگر این عزیزان به چنین مقام والایی دست نمی یافتند، هرگز نمی توانستند به مقام والای شهادت دست پیدا کنند.
در ادامه پدر و مادر این شهید ضمن برشمردن ویژگی های این شهید ۲۱ ساله تاکید کردند زمان شهادت، تنها ۴۰ روز از مراسم عقد پسرشان گذشته بود.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، در یکم  اسفند ماه سال ۱۳۹۶ با وجود آن که نیروی انتظامی و دستگاه قضا اعلام کرده بودند بنایی بر برخورد با دراویش گنابادی ندارند و حل مسالمت آمیز موضوع دنبال می شود، اما تعدادی از حاضرین در این قائله، به تامین کنندگان امنیت حمله ور شدند و ابتدا با اتوبوس ماموران را زیر گرفتند و سپس با تهیه بمب‌های آتش زای دستی و یک دستگاه پراید به ماموران حمله ور شدند و متاسفانه ۳ مامور ناجا و ۲ بسیجی به شهادت رسیدند.

منبع : خبرگزاری ايسنا