کد مطلب: 166105
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۴
ایسنا/البرز
 
به گزارش ایران خبر، احدالله احمدی پرگو در گفت و گو با ایسنا در خصوص آخرین وضعیت پروژه بزرگراه شمالی اظهار کرد: در حال حاضر مهمترین دغدغه در خصوص تکمیل این پروژه نحوه تامین مالی آن است.

وی ادامه داد: طبق برآوردهای انجام شده، برای بهره برداری از این بزرگراه بیش از ۵۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است با شرایط درآمدی فعلی، تامین همه آن از توان شهرداری خارج است.

وی با اشاره به اینکه بزرگراه شمالی پروژه‌ای ملی است و تکمیل آن نیاز به نگاهی فرا استانی دارد، گفت: بدون شک حمایت دولت در تامین بخشی از منابع مورد نیاز برای تکمیل این بزرگراه می‌تواند نوید بخش اتفاقات خوب باشد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج توضیح داد: بنا شده در کنار حمایت دولت، از طریق فروش اراضی حاشیه این پروژه قسمتی از منابع مورد نیاز تکمیل آن تامین شود.

پرگو تاکید کرد: با توجه به اینکه بزرگراه شمالی در حریم کرج ایجاد می‌شود، باید برنامه مدونی  با رویکرد حفاظت و عدم جذب جمعیت برای کاربری‌هایی که در حریم این پروژه واقع شده‌اند داشته باشیم.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری کرج گفت: تا کنون بخش عمده‌ای از هزینه صورت گرفته برای این پروژه را شهرداری متقبل شده و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد افزایش سهم دولت در این زمینه باشیم.

منبع : خبرگزاری ايسنا