کد مطلب: 166494
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۵
ایران آنلاین-نیروهای مسلح ایران برای لحظه‌ای ماموریت خود را فراموش نمی‌کنند : جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران: : جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: نیروهای مسلح کشور حتی ثانیه و لحظه‌ای ماموریت اصلی خود را فراموش نمی‌کنند و وظایف هر کسی در قانون مشخص بوده و سیستم ستاد کل نیروهای مسلح نیز بر این امر نظارت می‌کند.
 
به گزارش ایران خبر، امیرسرتیپ نوذر نعمتی ظهر امروز (۲۶ مهرماه) در مراسم افتتاح پروژه ۱۲۶ واحدی کوی سازمانی بعثت تیپ ۲۱۶ مستقل زرهی زنجان، ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای ۸ سال دفاع مقدس، اظهار کرد: ماموریت اصلی هر سازمانی در سیستم نظامی آن کشور تعریف شده و همه سازمان‌ها در راستای ماموریت خود تلاش می‌کنند و اهداف، برنامه‌ریزی‌ها و منابع را در راستای انجام آن ماموریت به کار می‌گیرند.

وی افزود: در نظام جمهوری اسلامی ایران یک فرق کلی و اساسی با سایر نظام‌های موجود دنیا وجود دارد که این فرق اساسی برگرفته از مکتب ناب اسلام و وجود یک مجتهد جامع‌الشرایط لایق امام زمان (عج) به عنوان راس این نظام است.

این مسئول با بیان اینکه فرماندهی سازمان‌های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران بر عهده نائب امام زمان (عج) بوده که یک ویژگی منحصر به فرد نسبت به همه سازمان‌های نیروی مسلح دنیا است، تصریح کرد: در طول سال‌های مختلف هر سازمان در کلان و هر نیرو در داخل نیروهای مسلح که تلاش کرده برای تدابیر مقام معظم رهبری یک راهکار اجرایی و عملی به وجود بیاورد و در آن مسیر حرکت کرده، موفق بوده است.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به سه اصل در نیروی زمینی ارتش شامل اصل ولایت‌محوری، عدالت‌محوری و شایسته‌سالاری، گفت: در اصل ولایت‌محوری هیچ کاری در نیروی زمینی ارتش صورت نمی‌گیرد مگر اینکه تدابیر مقام معظم رهبری را داشته باشیم؛ در همین راستا طرح‌های ۳۰ گانه لبیک فراهم شد و نیروی زمینی بر مبنای این طرح‌ها در حال اجرای ماموریت خود است.

امیرسرتیپ نعمتی با اشاره به پروژه‌های سازمانی ارتش، اظهار کرد: زمانی که دشمن گمان می‌کرد همه کارها در ایران به هم پیچیده شده و هیچ کاری انجام نمی‌شود، نیروی زمینی با توکل بر خداوند در اجرای تدابیر مقام معظم رهبری طرح منازل سازمانی را با توجه به نیاز کل کشور و آمایش سرزمینی خود، پیشنهاد کرد و از طریق ستاد ارتش با کار شبانه‌روزی جهادی پشتیبانی شد و ستاد کل نیروهای مسلح و ستاد کل ارتش مانند شب‌های عملیات، جهادی و بسیجی‌وار کار ارائه داده و مورد تایید مقام معظم رهبری قرار گرفت.

وی با اشاره به پروژه‌های شمال‌غرب کشور، افزود: همه نیروهای مسلح کشور حتی ثانیه و لحظه‌ای ماموریت اصلی خود را فراموش نمی‌کنند و وظایف هر کسی در قانون مشخص بوده و سیستم ستاد کل نیروهای مسلح نیز بر این امر نظارت می‌کند که نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی زمینی سپاه پاسداران نیز از این قضیه مستثنی نیست و آنان با قدرت مشغول مرزداری و ماموریت سازمانی خود هستند.

این مسئول با بیان اینکه تاکنون حدود ۲۷۰۰ باب منزل سازمانی در نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران احداث و تا پایان امسال هر هفته شاهد افتتاح منازل مسکونی خواهیم بود، خاطرنشان کرد: لازمه انجام با قدرت ماموریت نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران زیرساخت‌هایی است. خانواده ارتش باید در آرامش باشند تا بتوانند در اقصی نقاط کشور ماموریت خود را انجام دهند که ساخت خانه سازمانی یکی از آنان است./ ایسنا

منبع : ایران آنلاین