کد مطلب: 166676
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۸
بوشهر- فرمانده نیروی دریایی ارتش بر استفاده از ظرفیت دانشگاه خلیج فارس بوشهر برای تقویت توان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.
 

به گزارش ایران خبر، امیر دریادار شهرام ایرانی ظهر چهارشنبه در نشست با مسئولان دانشگاه خلیج فارس بوشهر اظهار داشت: نیروی دریایی استان بوشهر جایگاه خاص ویژه‌ای در کشور دارند.

وی اضافه کرد: از آنجا که مرکز تخصصی آموزش ما در بوشهر دایر شده و آموزش قبل و در حین کار نیروها را بر عهده دارد، اولویت اول ما برقراری ارتباط با مراکز علمی، تحقیقاتی و آموزشی است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: ما در نیروی دریایی افتخارمان این است که هر جا نیاز مند باشیم می‌توانیم به توان و تخصص داخلی اعتماد و تکیه کنیم.

وی با اشاره به آشنایی و اطلاعاتی که از فعالیت مراکز کارآفرینی موجود در دانشگاه خلیج فارس یافت، افزود: از آنجا که قرارگاه معیشتی نیرو در کنار قرارگاه آموزشی قرار دارد، ما مجموعه متنوعی از در خواست‌های خود را به دانشگاه خلیج فارس اعلام خواهیم کرد.

دریادار ایرانی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم از ظرفیت‌ها، امکانات و توانمندی‌های مراکز کارآفرینی موجود در دانشگاه خلیج فارس نیز بهره ببریم.

وی برخی از مسائل و مباحث مورد نظر خود را برای تقویت توان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که باید با کمک و بهره گیری از توان علمی دانشگاه برای آن پاسخ می‌یافتند، مطرح کرد و خواهان انعقاد تفاهم نامه همکاری در خصوص مسائل ذکر شده در این نشست شد.

امیر دریادار ایرانی، تصریح کرد: دانشگاه خلیج‌فارس محوری‌ترین حوزه‌ای که دنبال می‌کند دریاست و این مطلوب ماست.

توسعه فعالیت علمی در حوزه دریا

رئیس دانشگاه خلیج فارس، در حضور امیر دریادار ایرانی و همراهانش، گفت: یکی از فعالیت‌های راهبردی دانشگاه خلیج فارس حوزه دریا است و از این منظر نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی یک همکار راهبردی برای ماست.

عبدالمجید مصلح با تاکید بر وجود توان علمی و آموزشی و وجود مراکز کارآفرینی و توسعه فناوری در دانشگاه خلیج فارس، افزود: با توجه به شرایط خاص حوزه دفاعی، دانشگاه خلیج‌فارس تاکنون ارتباط خوبی را با مجموعه نیروی دریایی داشته و اراده هر دو طرف بر همکاری و تعامل است.

رئیس دانشگاه خلیج فارس تاکید کرد: ما به دنبال یک رابطه پایدار و بلندمدت با نیروی دریایی ارتش هستیم و می‌خواهیم در چند حوزه که قوی هستیم و می‌دانیم پاسخگویی خوبی به اعتماد شما داریم، با تعریف یک برنامه دقیق در کنار هم باشیم.

مصلح یادآور شد: ما در تمامی قراردادها و همکاری‌های خود انتخاب هوشمندانه و هدفمند را سرلوحه قرار داده‌ایم تا اعتماد طرف مقابل نسبت به ما دو چندان شود.

در پایان طرفین ضمن توافق روی محورها و اولویت‌های همکاری مشترک مقرر کردند برای توسعه همکاری نقشه راه مشترک تهیه و عملیاتی کنند.

منبع : خبرگزاری مهر