کد مطلب: 167213
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۰
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در دوره جدید راهبردمان این است که یک حیات طیب و یک معیشت طیب را برای گروه‌های مخاطب سازمان بهزیستی ایجاد کنیم، گفت: مخاطبان سازمان بهزیستی جزء مهم‌ترین اقشار در جمهوری اسلامی ایران هستند.
 

به گزارش ایران خبر، حجت‌الله عبدالملکی در مراسم تودیع و معارفه رییس سازمان بهزیستی کشور بیان کرد: در دولت سیزدهم اصولا سخنرانی، مراسمات و تشریفات قرار است بسیار محدود باشد. قرار است کار انجام شود و مردم نتیجه کارها را ببینند و شاید خیلی احتیاج به بیان موضوعات نباشد.

وی با اشاره به دستور رییس‌جمهور ادامه داد: بنا بر این بود که جلسات معارفه هم خیلی نداشته باشیم و افرادی که منصوب می‌شوند و حکمی را دریافت می‌کنند بلافاصله کارشان را شروع کنند. ما در وزارتخانه هم طبیعتا همین کار را کردیم. روز چهارشنبه‌ای که سوم شهریور ماه جلسه رای اعتماد برگزار شد بلافاصله بعد از اعلام نتایج آراء نمایندگان مجلس ما در وزارت خانه حضور پیدا کردیم و جابجایی مدیریتی بلافاصله همان شب انجام شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به مراسم تودیع و معارفه رییس سازمان بهزیستی خاطرنشان کرد: در سازمان بهزیستی به جهت اهمیتی که این سازمان دارد ضمن اینکه ما دیروز معارفه دکتر قادری را انجام دادیم و از دکتر قبادی دانا تشکر کردیم لازم دیدیم تا نشستی در سازمان بهزیستی برقرار شود و با همه افرادی که با این سازمان مرتبط هستند گفتگوی مختصری داشته باشیم.

عبدالملکی با بیان اینکه در دوره جدید راهبردمان این است که یک حیات طیب و یک معیشت طیب را برای گروه‌های مخاطب این سازمان ایجاد کنیم، افزود: مخاطبان سازمان بهزیستی جزء مهم‌ترین اقشار در جمهوری اسلامی ایران هستند. ما در همان آغاز کار گفتیم که وزارت خانه ما وزارت مردم است و بیش از 60 میلیون نفر از مردم عزیز ایران مخاطب این وزارت‌خانه هستند. طبیعتا عزیزترین گروه از این مخاطبان مستضعف‌ترین آن‌ها هستند که حق‌شان به صورت کامل ادا نشده است. این افراد مخاطبان اصلی سازمان بهزیستی هستند؛ معلولان و آسیب دیدگان اجتماعی و در کمیته امداد امام خمینی نیز افراد محروم و مستضعفی که تحت حمایت قرار دارند.

وی با تاکید بر اینکه ما هر چه می‌توانیم باید در این راستا انجام دهیم تصریح کرد: ماموریت دکتر قادری در این سازمان این خواهد بود که همه تلاش خود را به کار ببنند تا یک زندگی و معیشت طیب و مناسب را برای این گروه مخاطب ما که عزیزترین‌ها در جمهوری اسلامی هستند، فراهم کنند. طبیعتا در این راستا ایشان سیاست‌گذاری‌ خواهند کرد.

وزیر کار و رفاه ادامه داد: اما نگاه کلان ما این است که باید حتما جلب مشارکت مردم خیر کشور را داشته باشیم. در ادبیات دینی کمک به همنوع و کمک به افراد مستضعف جایگاه بسیار بالایی دارد و ایران ما از خیران برخوردار است و ما باید از این ظرفیت برای ایجاد حیات طیب استفاده کنیم.

وی ادامه داد: هم‌افزایی با دستگاه‌هایی که ماموریتهای متناظر دارند مانند کمیته امداد امام خمینی، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و سایر دستگاه‌هایی که متولی موضوعاتی شبیه این سازمان هستند، باید جزء سیاست‌ها و رویکردهای اساسی باشد.

ادامه دارد

منبع : خبرگزاری ايسنا