کد مطلب: 167949
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۲
مدیرکل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی سازمان توسعه تجارت از صادرات ۱۰ میلیون دلاری ماسک سه لایه در ۵ ماه ابتدای سال خبر داد.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از صداوسیما، میرابوطالب بدری با بیان اینکه به درخواست‌های صادرات ماسک با اولویت پاسخ می‌دهیم گفت: هم اکنون محموله‌های ۵۰ هزار دلاری و ۱۰۰ هزار دلاری ماسک به صورت موردی مجوز صادرات گرفته و صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه به صورت روزانه درخواست صادرات ماسک داریم، افزود: پس از دریافت درخواست‌های صادراتی با تائید سازمان حمایت و سازمان غذا و دارو، مجوز صادرات ماسک را به گمرک ارسال می‌کنیم.

بدری اظهار کرد: البته در صادرات ماسک N۹۵ و N۹۹ همچنان محدودیت داریم، اما برای صادرات موردی ماسک N۹۵ آن هم به تعداد کم، مجوز صادرات می‌دهیم.

وی ادامه داد: تولید ماسک بسیار فراوان شده و حتی شرکت‌هایی که ربطی به این حوزه ندارند ماسک تولید می‌کنند از این رو بازار داخل اشباع شده و اگر مجوز صادرات ندهیم بازارهای خارجی را از دست می‌دهیم، همچنان که در حدود یک سال پیش به علت تأمین نیاز داخل، سخت‌گیری در صادرات موجب شد رقبای ما بازارها را تصاحب کنند.

مدیرکل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی سازمان توسعه تجارت تصریح کرد: ما به صورت موردی برای همه درخواست‌های صادرات ماسک، تأییدیه صادر می‌کنیم، زیرا این صادرات یک منبع ارزآوری برای کشور است و حتی یک مورد هم نبوده که صادرکننده‌ای درخواست، ارائه کرده باشد و ما مخالفت کرده باشیم.

منبع : خبرگزاری مهر