کد مطلب: 167993
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۳
نماینده ادوار مجلس با بیان اینکه از نظر برخی اصلاح‌طلبان نباید درمقابل آمریکا ایستادگی کرد، گفت: آنها هژمونی آمریکا را پذیرفته‌اند و می‌خواهند ذیل ریاست ایالات متحده زندگی کنند.
 
به گزارش ایران خبر، حسین نجابت نماینده ادوار مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تلاش برخی اصلاح‌طلبان برای کوچک نشان دادن توقیف نفتکش متخلف در دریای عمان، گفت: سپاه پاسداران در حفاظت از سرمایه‌های ملی، اقتدارآفرینی کرد و کار درستی بود که باعث افزایش قدرت ملی کشور در سطح منطقه و جهان شد.

وی ادامه داد: ایستادگی سپاه در برابر ناوهای آمریکایی، اقتدار ژئوپلیتیک و نظامی ما را به همه نشان داده است. اینها مواردی است که در آن شکی وجود ندارد؛ هم داخلی‌ها و هم خارجی‌ها به این موضوعات اذعان دارند.

نجابت با بیان اینکه یک طیف از افراطیون اصلاح‌طلب، نسبت به این مسئله موضع گرفته‌اند، تصریح کرد: این افراد هر وقت که در برابر آمریکا و زیاده‌خواهی‌هایش ایستادگی شد، چنین واکنش‌هایی نشان داده‌اند.

نماینده ادوار مجلس ضمن اشاره به واکنش‌های عباس عبدی، صادق زیباکلام و سایر اصلاح‌طلبان، عنوان کرد: وقتی نظرات این افراد را می‌بینیم، متوجه می‌شویم که ظاهراً حرف اصلی دوستان این است که ما به نحوی که شده باید با آمریکا سازش کنیم؛ اما اینکه این سازش به قیمت منافع ملی ایرانی باشد یا نباشد برایشان فرقی ندارد.

وی بیان کرد: موضع صحیح دولت سیزدهم این است که ما مذاکره می‌کنیم، اما اول باید رفع تحریم اتفاق بیفتد؛ چراکه قرار بوده تحریم‌ها در برجام رفع شود. آنها تعهد داده بودند تحریم‌ها را بردارند، ولی برنداشتند؛ بنابراین مذاکره‌ای هم اگر هست باید در پی انجام تعهدات طرف مقابل و رفع تحریم‌ها انجام شود.

نجابت تاکید کرد: حرف اصلی طیف افراطی اصلاحات، این است که ما به هر نحوی با آمریکا بسازیم و در برابر آنها کوتاه بیاییم. این واکنش‌ها هم برای این است که سیاست آنها اعمال نمی‌شود.

نماینده ادوار مجلس تصریح کرد: اگرچه این دسته از اصلاح‌طلبان هیچ علاقه‌ای ندارند که تنشی در برابر آمریکا به وجود بیاید؛ اما بهترین واکنش ممکن اقدامی بود که سپاه پاسداران آن را به درستی انجام داد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از نظر این دوستان اصلاح‌طلب و افراطی اصلاً نباید در مقابل آمریکا ایستادگی کرد یا در برابر زورگویی‌هایشان واکنشی نشان داد؛ آنها هژمونی آمریکا را پذیرفتند و می‌خواهند ذیل رهبری و ریاست آمریکا در دنیا زندگی کنند. بنابراین عکس‌العمل آنها طبیعی است. آنها می‌خواهند در قالب چیزی که اسم آن را دیپلماسی می‌گذراند از آمریکا خواهش کنند که نفت ما را پس بدهید. درحالی که در چهل سال گذشته اموال ملت ایران را علیرغم اینکه شکایت هم کرده‌ایم پس نداده‌اند.

منبع : خبرگزاری مهر