کد مطلب: 168938
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۶
رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور گفت: در ۲۰ ماهه مبارزه با کرونا ۱۴۸ پزشک را تقدیم کردیم که نشان می‌دهد جامعه پزشکی ما شجاعانه در خط مقدم مبارزه با کرونا سینه سپر کردند و این تعداد بالای شهدا نشان می‌دهد جامعه پزشکی شریف و مردم دوست است و گویاترین سندی است که نشان می‌دهد که قاطبه جامعه پزشکی ما همانی هستند که مردم از یک حکیم انتظار دارند.
 

به گزارش ایران خبر، دکتر محمد رئیس زاده در نشست خبری که در سازمان نظام پزشکی برگزار شد، ضمن تبریک هفته بسیج و با اشاره به خدمات جامعه پزشکی در دوران دفاع مقدس و عرصه مقابله با کرونا گفت: جامعه پزشکی در طول تاریخ یکی از جلوه‌های عظمت ایران زمین و یکی از سرمایه‌های جهانی بوده است. بسیاری از جانبازان ما مرهون زحمات جامعه پزشکی هستند حتی بسیاری از پزشکان ما هم جزو جانبازان هستند. جا دارد از همکارانم به عنوان مدافعان سلامت هم یاد کنیم که در عرصه مبارزه نفس‌گیر با بیماری کرونا، جان‌شان را فداکارانه تقدیم کردند و در راه حفظ سلامتی مردم از وجودشان گذشتند.

وی افزود: بیش از ۱۴۰ نفر از پزشکان ما در عرصه مبارزه با کرونا، جان‌شان را از دست دادند و بیش از ۲۵۰ نفر در کل جامعه پزشکی شهید تقدیم کردیم که البته آمار غیررسمی و ثبت نشده حتما بیش از این است. وقتی با دوران دفاع مقدس مقایسه کنید، شاهدیم که حداقل در بین پزشکان بیش از سه برابر در این مدت کرونا نسبت به هشت سال دفاع مقدس شهید تقدیم کردیم. ۵۰ تا ۶۰ نفر شهید در دوران ودفاع مقدس داشتیم اما در ۲۰ ماهه مبارزه با کرونا ۱۴۸ پزشک را تقدیم کردیم که نشان می‌دهد جامعه پزشکی ما شجاعانه در خط مقدم مبارزه با کرونا سینه سپر کردند و این تعداد بالای شهدا نشان می‌دهد جامعه پزشکی شریف و مردم دوست و گویاترین سندی است که نشان می‌دهد که قاطبه جامعه پزشکی ما همانی هستند که مردم از یک حکیم انتظار دارند.

رئیس‌زاده تاکید کرد: در عین حال رسانه‌ها باید از منظر صیانت از این جامعه سلامت وجود داشته باشد و به یک نگاه صنفی بسنده نشود. یکی از فاکتورهای تاثیرگذار، رسانه‌ها هستند. ما به تعامل سازمان با رسانه‌ها بسیار پایبندیم و در تلاشیم تا این سرمایه ارزشمند را دچار خدشه و آسیب نکنیم. جامعه پزشکی یکی از سرمایه های کل کشور بوده و هست و در این دوره از تاریخ هم حفاظت و صیانت از این سرمایه برعهده ما و رسانه است. اگر این سرمایه دچار آسیب شود، یعنی سلامت جامعه دچار آسیب شده است. نگاه‌مان به جامعه سلامت کشور نباید یک نگاه صنفی یک سویه باشد.  اینکه خدایی نکرده استثناها را قاعده قرار دهیم و چیزی را از جامعه پزشکی تصویر کنیم که حقیقت غالب نیست، اعتماد جامعه را به این‌ سرمایه عظیم کم می‌کنیم که خطر جدی برای سلامت مردم خواهد داشت.

ادامه دارد

منبع : خبرگزاری ايسنا