کد مطلب: 169090
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۰
ایران آنلاین-کلاهبرداری 10 میلیاردی با فروش 8 آپارتمان : : یک باند 4 نفره جعل اسناد که اقدام به فروش 8 واحد آپارتمان کرده و از این راه دست به کلاهبرداری 100 میلیارد ریالی زده بودند، دستگیر شدند.
 

به گزارش ایران خبر، ، سرهنگ کارآگاه "کیانوش ناصری" رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: پانزدهم مهر امسال یکی از شهروندان به پلیس آگاهی مراجعه و گفت که کارم سرمایه گذاری درساختمان سازی است. مدتی قبل در حوالی محل سکونتم اقدام به ساخت یک واحد آپارتمان چهار طبقه هشت واحدی با مشارکت فردی به نام سلیمان کردم اما پس از چند ماه متوجه شدم همه واحدها توسط فردی به نام علی و با همدستی کارمند دفترخانه ای در جنوب کشور با وکالت نامه جعلی تمامی واحدها به ارزش تقریبی 10 میلیارد تومان به فروش رفته است.
وی ادامه داد: بدنبال شکایت این مرد ،ماموران دایره مبارزه با جعل و کلاهبرداری وارد عمل شده و پس از به دست آوردن سرنخ هایی موفق به شناسایی علی شدند. پس از هماهنگی های قضائی، وی دستگیر شد و اعتراف کرد: با همدستی 3 نفر به نام های «سلیمان»، «باقر» و «کریم» اقدام به سندسازی و جعل وکالتنامه با همکاری دفترخانه ای در جنوب کشور کرده و هشت واحد آپارتمان متعلق به شاکی را به فروش رسانده است.

ناصری بیان کرد: با همکاری «علی» هویت سایر متهمان شناسایی و تصاویرشان به رویت شاکی رسید که وی اعلام کرد «سلیمان» را می شناسد و همان شخصی است که ملک مذکور را به صورت مشارکتی با وی ساخته است، کارآگاهان در ادامه متوجه شدند سلیمان قبل از پایان پروژه، شاکی را با همدستی "باقر و کریم" ربوده و پس از بیهوش کردن او اثر انگشت شاکی را پشت چند برگ قولنامه زده که پرونده ای به اتهام آدم ربایی در اداره 11 پلیس آگاهی مطرح است و سلیمان هم اکنون در بازداشت به سر می برد.
رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان افزود: کارآگاهان با اقدام به موقع موفق شدند «باقر» را نیز دستگیر کنند که وی نیز به جرم خود اعتراف کرد؛ پرونده به همراه متهمان برای سیر مراحل قانونی، در اختیار مقام قضائی قرار گرفت  وهم اکنون دستگیری «کریم» در دستور کار قرار دارد.


 

منبع : ایران آنلاین