کد مطلب: 169139
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۶
ایسنا/خوزستان
 
به گزارش ایران خبر، امیرحسین نظری اظهار کرد: بر اساس آخرین پایش صورت گرفته، ۳۱۴ طرح صنعتی در این استان با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد در حال ساخت است.

وی بیان کرد: با بهره‌برداری از این طرح‌های صنعتی برای حدود ۲۱ هزار نفر از افراد جویای کار در بخش‌های تولیدی، اشتغال پایدار ایجاد خواهد شد و حجم فعالیت‌های اقتصادی استان خوزستان افزایش چشمگیری می‌یابد.

به گزارش ایران خبر، به نقل از سازمان صمت خوزستان، نظری افزود: با این وجود برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد در خوزستان به ۲۷۶هزار و ۴۱۱ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری نیاز است.

وی با بیان اینکه تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام تولیدی به خصوص آن‌هایی که پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد دارد در اولویت برنامه‌های اقتصادی استان است، ادامه داد: برای حمایت از سرمایه‌گذاران در این بخش‌، با مشارکت بانک‌های استان به متقاضیان تسهیلات پرداخت می‌شود.

نظری گفت: در کنار حمایت از بهره‌برداران واحدهای تولیدی نیمه‌تمام استان برای راه‌اندازی هرچه سریعتر این واحدها،‌ صدور مجوزهای قانونی لازم برای ایجاد واحدهای صنعتی جدید و پیشرفته در شهرک‌های صنعتی استان با رعایت نکات زیست محیطی و توجه به نیازهای بازار، در جریان است.

وی همچنین تاکید کرد: شاخص‌های عملکرد صنعت استان طی هفت‌ماه سپری شده از سال‌ جاری به خصوص در بخش صدور جواز تاسیس که رغبت به سرمایه‌گذاری جدید را نشان می‌دهد، نشانگر حرکت رو به رشد اقتصاد استان در حوزه تولید است؛ حجم سرمایه‌گذاری انجام‌شده برای واحدهای صنعتی خوزستان حدود ۱۶۸هزار و ۴۴۱میلیارد ریال بوده است.

منبع : خبرگزاری ايسنا