کد مطلب: 169445
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۶
ایران آنلاین-ورود مسافر غیر ایرانی به کشور از مبدا جنوب آفریقا ممنوع شد : تشدید اقدامات مرزی برای مقابله با سویه جدید کرونا : سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد که ورود مسافر از مبدا کشورهای جنوب آفریقا به کشور ممنوع است.
 

به گزارشایران آنلاین، سازمان هواپیمایی کشوری در اطلاعیه‌ای با بیان اینکه هیچ پرواز مستقیمی از کشورهای آفریقایی به ایران انجام نمی‌شود، اعلام کرد: به دنبال انتشار خبر سویه جدید کرونا در بعضی از کشورهای آفریقایی تا اطلاع ثانوی و رفع خطر شیوع این نوع جدید ویروس کرونا پذیرش مسافر از کشورهایی چون آفریقای جنوبی، موزامبیک، نامیبیا، زیمبابوه، بوتسوانا، لسوتو و اسواتینی ممنوع خواهد بود.

همچنین محمد مهدی گویا، رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران در نامه‌ای اعلام کرد که بنا بر مصوبه جدید ستاد ملی کرونا و در واکنش به انتشار سویه جدید این بیماری در جهان، مراقبت‌‌های بهداشتی مرزی برای مسافران بازگشتی از جنوب آفریقا تشدید می‌شود.

بر این اساس ورود مستقیم و غیر مستقیم کلیه مسافران غیر ایرانی از مبادی هر کدام از کشورهای جنوب آفریقا از جمله بوتسوانا، نامیبیا، اسواتینی، لسوتو، موزامبیک، زیمبابوه، مالاوی و آفریقای جنوبی به کشور تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

کلیه مسافران ایرانی نیز که از کشورهای یاد شده به کشور باز می‌گردند، لازم است که حداقل ۱۴ روز بدون حق خروج در قرنطینه به سر برند. در این مدت سه نوبت از این مسافران تست PCR به عمل آمده و پس از جواب منفی، حق خروج از قرنطینه را خواهند داشت.

لازم به ذکر است شب گذشته، بهرام عین الهی وزیر بهداشت، درمان  و آموزش پزشکی از پایگاه بهداشت مرزی فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) بازدید کرد.این  بازدید در راستای دستورالعمل جدید وزارت بهداشت در خصوص تشدید نظارت‌ها در مبادی ورودی کشور با توجه به شناسایی سویه جدید بیماری کرونا انجام شد.

منبع : ایران آنلاین