کد مطلب: 169599
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۷
مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای ایالات متحده (CDC) اعلام کرد: به دلیل شیوع سویه اُمیکرون، تمامی بزرگسالان واکسینه شده در برابر کروناویروس باید واکسن یادآور دریافت کنند.
 

به گزارش ایران خبر، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده بر توصیه‌های مطرح شده در مورد لزوم تزریق دُز یادآور واکسن کروناویروس تاکید و اعلام کرد: همه افراد بزرگسال باید شش ماه پس از تزریق دُز دوم واکسن فایزر و مدرنا یا دو ماه پس از تزریق واکسن تک دُزیِ جانسون و جانسون، واکسن یادآور دریافت کنند.

مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای ایالات متحده گفت: در حال حاضر و با توجه به شیوع سویه اُمیکرون بر لزوم تزریق دُز یادآور واکسن به افراد ۱۸ سال و بالاتر تاکید میشود. شناسایی سویه جدید کروناویروس نشان دهنده ضرورت واکسیناسیون کامل، تزریق دُزهای یادآور و اقدامات پیشگیرانه مورد نیاز برای محافظت در برابر بیماری کووید-۱۹ است.

داده های اولیه ارائه شده توسط محققان آفریقای جنوبی حاکی از بالاتر بودن سرعت انتقال سویه جدید کروناویروس است و محققان ایالات متحده و سراسر جهان در حال بررسی فوری اثربخشی واکسن مربوط به این سویه هستند.

به گزارش ایران خبر، به نقل از شبکه خبری سی ان ان، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای ایالات متحده از ۴۷ میلیون بزرگسالی که هنوز واکسینه نشده اند درخواست کرد تا نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.

منبع : خبرگزاری ايسنا