کد مطلب: 169605
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۱
ایسنا/مرکزی
 
به گزارش ایران خبر، فرزاد مخلص‌الائمه سه‌شنبه نهم آذرماه در جریان بازدید از پروژه سرزمین ایرانیان و شهرک سرمایه گذاری (موسوم به شهرک مبل) زرندیه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: پروژه شرکت توسعه سیاحان سرزمین ایرانیان زرندیه در یک فرآیند زمان‌بر و طولانی و در سایه پیگیری‌های صورت گرفته به نتایج قابل قبولی دست یافته است اما برخی مشکلات و موانع پیش روی این مجموعه وجود دارد که قرار بر این شد با تشکیل کارگروهی متشکل از مسئولان اجرایی و قضائی استان برطرف شوند.

وی در ادامه گفت: شهرک سرمایه گذاری زرندیه (موسوم به شهرک مبل) نماد ناکارآمدی در حمایت از سرمایه‌گذاری در کشور است و موجب تاسف است که پس از گذشت سالیان از آغاز اجرای آن هنوز بیابانی بیش نیست در حالیکه باید به یک مجموعه عظیم تولیدی تبدیل می‌شد.

استاندار مرکزی با اشاره به مطالبه برخی از سرمایه‌گذاران و اصناف برای رونق تولید در این شهرک گفت: امیدواریم در یک رفتار و فعالیت مشترک و متقابل بین بدنه اجرایی استان و سرمایه‌گذاری در کوتاهترین زمان ممکن این مجموعه از این وضعیت خارج شود و با فعالیت صنایع کارگاهی این شهرک بعد از یک وقفه طولانی فعالیت خود را در صنایعی که اسامی آنها را در آینده اعلام خواهیم کرد؛ آغاز کند.

وی بیان کرد: فرماندار شهرستان زرندیه نیز به نمایندگی از دولت این موضوع را پیگیری خواهد کرد و با هماهنگی معاونت اقتصادی استانداری مرکزی، نیازها و درخواست‌ها با اتخاذ تدابیر راهبردی و با هماهنگی سرمایه گذاران در کارگروه تخصصی مطرح و مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

مخلص الائمه با اشاره به برخورداری این شهرک از برخی زیرساخت‌های لازم گفت: صنایعی را در این شهرک مستقر خواهیم کرد که حداقل تاثیر را بر روی منابع آبی منطقه داشته و جزو صنایع با نیاز آبی بالا نباشند و فعالیت آنان موجب تنش آبی در شهرستان نشود.

وی بیان کرد: فعالیت این شهرک علاوه بر ایجاد اشتغال، در توسعه اقتصادی شهرستان زرندیه، استان مرکزی و استان‌های همجوار به ویژه استان تهران و قم با زنجیره صنایعی که ایجاد می‌شود، تاثیرگذار خواهد بود و در مسیر پیشرفت و آبادانی نقش پویایی خواهد داشت.

منبع : خبرگزاری ايسنا