کد مطلب: 169875
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۲
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور از نهایی شدن لایحه بودجه در دولت خبر داد و گفت: این لایحه یکشنبه آینده تقدیم مجلس شورای اسلامی می‌شود.
 

به گزارش ایران خبر، سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس‌جمهور صبح امروز (دوشنبه) در نشست خبری با اشاره به برنامه‌های معاونت پارلمانی رئیس‌جمهور برای تعامل بیشتر دولت و مجلس گفت: تلاش شده که از حاشیه‌ها پرهیز کنیم چراکه مطمئناً دود این حاشیه‌ها به چشم مردم می‌رود.

حسینی با اشاره به تعامل خوب دولت و مجلس گفت: وزرای پیشنهادی دولت با رأی بالای نمایندگان مجلس انتخاب شدند. فقط با توجه به حساسیت‌های وزارت آموزش وپرورش، رأی اعتماد به وزیر این وزارتخانه، مقداری طول کشید.

وی همچنین از نهایی شدن لایحه بودجه در دولت خبر داد و گفت: این لایحه یکشنبه آینده تقدیم مجلس شورای اسلامی می‌شود.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: در سه ماهه دولت سیزدهم نسبت به سه ماهه دوازدهم تعداد سئوالات نمایندگان ۴ و نیم برابر افزایش یافته است.

حسینی ادامه داد:  یک بحث جنجالی که رسانه‌ها به آن دامن زدند انتصابات فامیلی بود که ۳۶ نماینده در مورد انتصابات فامیلی تذکر دادند. ما از نمایندگان خواستار ارائه مصادیقی این ادعا شدیم اما آنها گفتند منظور ما این بود که در آینده چنین انتصاباتی صورت نگیرد. برخی گفتند از رسانه‌های مجازی شنیدیم و برخی گفتند که بعدا مصادیق را می‌گوییم.

وی اظهار داشت: هر روز با تذکرات کتبی و شفاهی نمایندگان مواجه هستیم و به صورت مکتوب پاسخ می‌دهیم، این درحالی است که تذکرات در رسانه‌ها منتشر می‌شود.

حسینی با بیان اینکه رهبری فرمودند مسئولان در تریبون با هم صحبت نکنند، گفت: توقع ما این است که ابتدا تذکرات به ما گفته شود و اگر پاسخ نگرفتند در تریبون مطرح کنند چون رسانه‌های بیگانه سو استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: تذکرات کتبی هر روز به دستگاه‌های مربوطه ارسال می‌شود تا به نمایندگان پاسخ داده شود.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور ادامه داد: با هیات رئیسه مجلس صحبت می‌کنیم که پاسخ برخی از سئوالات که شبهه ایجاد می‌کند، در صحن مجلس قرائت شود.

حسینی ادامه داد: اجرای قانون جهش تولید و حمایت از خانواده در دستور کار دولت است و بودجه لازم برای اجرای این قانون در نظر گرفته شده است.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: سعی می‌کنیم جلسه‌های مشترک دولت و مجلس هر سه ماه یک بار برگزار شود. اینکه برخی اوقات درخواست برگزاری جلسات غیر علنی می‌کنیم بدین معنا نیست که مردم را نامحرم می‌دانیم بلکه به این دلیل است که موضوعات مهمی برای همگرایی مطرح است که نباید در رسانه‌های عمومی مطرح شود.

ادامه دارد...

ادامه دارد...

منبع : خبرگزاری مهر