کد مطلب: 172546
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۶
نماینده مردم همدان در مجلس با اشاره به مشکل کمبود پزشک در حوزه انتخابیه خود گفت: با توجه به اینکه همدان مرکز مراجعه بیماران از غرب کشور هم است، در مطب پزشک ها دچار ازدحام مراجعین هستیم.
 
به گزارش ایران خبر، حجت الاسلام احمد حسین فلاحی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به مشکل کمبود پزشک در حوزه انتخابیه خود عنوان کرد: مشکل کمبود پزشک در حوزه انتخابیه فراوان است، برای مثال در خصوص بیماران سرطانی با توجه به اینکه از غرب کشور هم به حوزه انتخابیه ما مراجعه می کنند متخصص آنکولوژی خیلی کم داریم، یک متخصص آنکولوژی داشتیم که وزارتخانه وی را به تهران منتقل کرده است و متاسفانه در این حوزه دچار مشکل هستیم.

وی افزود: این کمبود پزشک موجب شده است که پزشکان متخصص و فوق تخصص ما معمولا به مراجعین، نوبت های دو یا سه ماهه بدهند و این موضوع برای مراجعینی که از بیماری شدید رنج می برند مشکل آفرین است، حتی این زمان زیاد ممکن است باعث فوت بیمار و مراجعین بشود.

نماینده مردم همدان در مجلس بیان کرد: در استان ما در حوزه پزشکان خانم مانند سونوگرافی نیز دچار کمبود هستیم و بیمارستان زنان ما متاسفانه توسط پزشکان مرد اداره می شود.

فلاحی گفت: با توجه به اینکه همدان مرکز مراجعه بیماران از غرب کشور هم است، در مطب پزشکان دچار ازدحام مراجعین هستیم، این موضوع برای مراجعین خارج از استان هم مشکل آفرین است، تصور کنید فردی که از کردستان مراجعه می کند باید ساعت ۱۲ شب سفر خود را به مقصد همدان آغاز کند تا بتواند در زمان نوبت خود به پزشک مورد نظر مراجعه کند، این ازدحام موجود در بیمارستان ها و کمبود پزشک موجب شده است گاها بیماران اورژانسی نیز دچار مشکل شوند، متاسفانه این موارد از جمله معضلاتی است که ما در این حوزه با آن روبرو هستیم.

نماینده مردم همدان در مجلس در خصوص راه حل معضل کمبود پزشک بیان کرد: یکی از راه های حل این موضوع افزایش  جذب پزشک است، از سوی دیگر مدیریت و نظارت بیشتر حاکمیتی را نیاز داریم، برای مثال پزشک تعلیم می دهیم اما پزشک به منطقه ای برای فعالیت پزشکی مراجعه می کند که خود تمایل دارد، این درحالی است که توزیع پزشک باید به صورت عادلانه در کشور انجام شود.

فلاحی در پایان بیان کرد: موضوع کمبود تجهیزات پزشکی هم در حوزه انتخابیه مطرح است ولی آنچه بیشتر مطرح است، موضوع کمبود پزشک متخصص است که نسبت به رفع آن تاکید داریم.

منبع : خبرگزاری ايسنا