کد مطلب: 172668
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۳
ایسنا/کرمان
 

به گزارش ایران خبر، یحیی صادقی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این نهاد در حوزه اشتغال و خودکفایی گفت: 6هزار و 37 طرح اشتغال و خودکفایی بااعتبار 350 میلیارد تومان طی 9 ماهه امسال در استان کرمان ایجادشده است.
وی بابیان اینکه هم‌اکنون 75 هزار و 820 طرح فعال اشتغال مددجویان کمیته امداد در استان کرمان قرار دارند افزود: ناظران فنی و متخصص با انجام بازدیدهای دوره‌ای و ارائه مشاوره‌های لازم به مددجویان در تلاش هستند سطح کیفی و کمی محصولات تولیدی آنان را ارتقاء بخشند.
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان ادامه داد: از این تعداد طرح فعال اشتغال این نهاد در استان کرمان 10هزار و 932 طرح درزمینهٔ کشاورزی، 18 هزار و 394 طرح درزمینهٔ دام‌پروری، 25 هزار و 165 طرح در حوزه خدمات، 7هزار و 19 طرح درزمینهٔ فرش و گلیم، 5هزار و 758 طرح درزمینهٔ صنعتی و تولیدی، هزارو 981 طرح درزمینهٔ صنایع‌دستی، 5هزار و 193 طرح درزمینهٔ حمل‌ونقل، 861 طرح درزمینهٔ پرورش طیور، 377 طرح درزمینهٔ زنبورداری و ۵۰ طرح درزمینهٔ پرورش آبزیان اجراشده است.
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: این نهاد بعد از شناسایی افراد مستعد اشتغال ضمن ارائه آموزش و مشاوره شغلی و به آن ها و درنهایت با معرفی این افراد به بانک‌های عامل و پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال زمینه اشتغال و توانمندی آن‌ها را فراهم می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون 238 راهبر شغلی در راستای هدایت و آموزش مددجویان با رعایت زنجیره تأمین و تضمین بازار فروش و ایجاد اشتغال پایدار با این نهاد همکاری دارند.

منبع : خبرگزاری ايسنا