کد مطلب: 172886
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۹
نحوه اتصال خط ۲ مترو به پایانه جدید شرق و خط مترو شهر پردیس در جلسه مدیران حمل و نقل شهری بررسی و بر انجام مطالعات لازم در این زمینه در اسرع وقت تاکید شد.
 

به گزارش ایران خبر، نشست بررسی نحوه اتصال پایانه جدید شرق به خط ۲ مترو تهران و نیز امکان شروع خط مترو شهر پردیس از حوالی این پایانه با حضور علی امام مدیرعامل شرکت مترو تهران، علی احمدی شهردار منطقه ۱۳، صدیقی مدیر عامل سازمان پایانه‌ها و پارک‌سوارهای شهر تهران و جمعی از مدیران مجموعه‌های دست‌اندرکار برگزار شد.

یکی از مباحث اصلی جلسه مذکور، بررسی مجدد مسیر توسعه خط ۲ مترو از ایستگاه فرهنگسرا (که در منتهی‌الیه شرقی خط ۲ قرار داشته و در حال بهره‌برداری است) تا محل پایانه جدید شرق در جاده دماوند بود؛ در این زمینه مقرر شد به منظور تکمیل طراحی‌ها و در صورت لزوم بازنگری در طرح، مشاور ذی‌صلاح انتخاب و مطالعات لازم در اسرع وقت آغاز شود.

گفتنی است فاصله ایستگاه در حال بهره برداری فرهنگسرا تا پایانه جدید شرق حدود ۴۶۰۰ متر است که از این مسیر تونلی حدود ۶۰۰ متر آن در سال‌های گذشته ساخته شده است و حالا ادامه تونل موجود باید احداث شود تا پایانه مذکور از طریق خط ۲ مترو به شبکه حمل و نقل عمومی پایتخت متصل شود.

تکمیل هر چه سریع‌تر مترو شهرهای اقماری تهران و اتصال آنها به شبکه حمل و نقل عمومی پایتخت از جمله تأکیدات مؤکد مدیریت شهری تهران در دوره کنونی است.

منبع : خبرگزاری مهر