کد مطلب: 173024
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۱
فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: در هفتمین مرحله طرح کاشف، ۶۲ باند سرقت‌ ، ۳۱۷ نفر سارق و در مجموع ۲۳۷۹ سرقت کشف شده است.
 

به گزارش ایران خبر، سردار حسین رحیمی صبح امروز در حاشیه هفتمین طرح کاشف گفت: هفتمین طرح کاشف با رویکرد مبارزه با سارقان، مالخران و سارقان حرفه‌ای؛ برخورد با قاچاقچیان کالا و مفسدین اقتصادی به مرحله اجرا درآمده است.

رئیس پلیس پایتخت افزود: در این مرحله بر روی مسئله موبایل قاپی و کیف‌قاپی تمرکز داشتیم که امروز از قرارگاه موبایل قاپی رونمایی می‌کنیم.

وی تصریح کرد: بالغ بر یک ماه است که مرکز واکنش سریع مبارزه با موبایل قاپی آغاز به کار کرده است.

سردار رحیمی بیان کرد: در این مرحله از طرح، تمرکز ویژه‌ای را بر سرقت از منزل شروع کردیم که حاصل آن دستگیری سارقان از منازل فراوان بود.

وی اظهار کرد: در خصوص هفتمین مرحله طرح کاشف ۶۲ باند که در سرقت‌های مختلف بودند و ۳۱۷ نفر سارق و مجموع ۲۳۷۹ سرقت تا الان کشف شده است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: ۲۱۵ نفر از سارقان دارای سابقه‌اند همچنین ۱۴ باند سرقت باند، زورگیری، سرقت محموله و ۱۸ باند سرقت منزل منهدم شدند.

وی عنوان کرد: ۱۷ باند سرقت منازل و خودرو، ۱۰ باند جعل و کلاهبرداری و ۲۱ نفر از محکومین فراری در این طرح دستگیر شده‌اند.

سردار رحیمی اظهار کرد: در این مرحله با توقیف ۳۰ دستگاه کامیون ۱۳۵ هزار انواع و اقسام کالای قاچاق کشف شده که شامل تجهیزات پزشکی، البسه، مبلمان و لوازم آرایشی به ارزش ۷۰ میلیارد تومان بوده است.

رئیس پلیس پایتخت تصریح کرد: در حوزه احتکار ۲ هزار تن کالای احتکار شده به ارزش ۸۰۰ میلیارد تومان کشف شده است.

وی گفت: انهدام و دستگیری افرادی که ارز ۴۲۰۰ را گرفته بودند و کالای ضروری را وارد نکرده بودند؛ ۵ نفر را دستگیر کردیم که مجموع ۷۵ میلیون یورو را دریافت کرده بودند.

منبع : خبرگزاری مهر