کد مطلب: 173390
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۲
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح حمایت از کارخانجات و واحدهای صنعتی و تولیدی مخالفت کردند.
 

به گزارش ایران خبر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) مجلس گزارش کمیسیون صنایع و معادن در خصوص طرح حمایت از کارخانجات و واحدهای صنعتی و تولیدی را بررسی کرده و در نهایت با آن مخالفت کردند.

عزت‌الله اکبری تالارپشتی رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در دفاع از کلیات این طرح بیان کرد: عده‌ای از همکاران در مخالفت با این طرح بیان کردند که از سال ۴۳ ما در این خصوص قانون داریم. آیا از آن روز تا به امروز تحولی در کشور ایجاد نشده است؟

وی ادامه داد: این طرح دو محور اساسی دارد یکی این‌که تحت هیچ عنوانی به دنبال بدهی بانکی یا بیمه‌ای یا مالیاتی، کارخانه و واحد تولیدی تعطیل نشود. اما منظور این نیست که حق سایر دستگاه‌ها نیز ضایع شود بلکه بخش‌ها می‌توانند به جای بدهی خود سهام دریافت کنند آیا این بهتر نیست که کارخانه تعطیل نشود. از سوی دیگر فعال اقتصادی نباید زندانی شود بلکه مجازات اقتصادی جایگزین که به نفع منافع کشور است باید بپردازد. آیا این درست است که فردی ۴۰۰ میلیارد سرمایه دارد اما برای سه میلیارد بدهی جلوی خروج از کشور آن برای تامین مواد اولیه گرفته شود.

رئیس کمیسیون صنایع در ادامه گفت: در بررسی این طرح جلسات متعددی برگزار شده و از نظرات کارشناسان استفاده شده است. هر سه قوه با این طرح موافق هستند زمانی که رئیس جمهور در قوه قضاییه بود ما در خصوص این طرح با ایشان مشورت کردیم و ایشان نیز موافقت خود را اعلام کردند. امروز نیز وزیر صنعت، معدن و تجارت را برای دفاع به مجلس شورای اسلامی فرستادند.

اکبری تالارپشتی خطاب به نمایندگان گفت: اجازه دهید کلیات این طرح تصویب شود سپس در جزییات به صورت دو شوری پیشنهادات نمایندگان نیز لحاظ می‌شود.

در نهایت نمایندگان با کلیات این طرح مخالفت کردند.

منبع : خبرگزاری ايسنا