کد مطلب: 173439
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۰
رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران بر لزوم توجه به جرایم غیر نقدی تخلفات راهنمایی و رانندگی تاکید کرد.
 

به گزارش ایران خبر، محمد آقامیری در جلسه امروز شورای شهر تهران پس از استماع گزارش رئیس پلیس راهور تهران با بیان اینکه جرایم راهنمایی و رانندگی در جلوگیری از تخلفات چقدر نقش داشته؟ گفت: این جرایم سال به سال اضافه می‌شود و برخی‌ها فقط این برگه‌ها را روی هم اضافه می‌کنند و جرایم دو برابری‌اش را نیز پرداخت می‌کنند و مشکلی در این زمینه ندارند، اما ما می‌گوییم اینجا کشور اسلامی است اما تقلید بدون بحث و مطالعه از کشورهای اروپایی در مورد جریمه‌ها داریم.

وی با بیان اینکه جریمه بحث اخلاق در جامعه را از بین می‌برد و اخلاق مردم با این کار بد می‌شود، گفت:‌ آیا تخلفات با پول جبران می‌شود؟ آیا نمی‌توان قوانینی گذاشت که بحث مالی در آن نباشد؟ و می‌بینیم که از اثرات بد شدن اخلاق این است که جایی که پلیس و دوربین نباشد هیچ قانونی رعایت نمی‌شود و جامعه و مسئولان در بد شدن اخلاق موثر هستند و بیایید یکبار فکر کنیم که به جای جریمه نقدی چه کار می‌توان کرد؟ و یک پژوهش با حضور کارشناسان و اهالی فن و همچنین پژوهشگران اسلامی برگزار شود تا راه‌های جایگزین مشخص شود.

وی خطاب به سردار حمیدی گفت: شما در سخنان‌تان از لزوم دریافت تجهیزات و خودرو صحبت کردید و روی سخن‌تان نیز شهرداری تهران بود اما ۹۰ درصد از خودروهایی که حالا استفاده می‌کنید توسط خودروسازان داخلی ساخته شده و چرا از آنها این موضوعات را طلب نمی‌کنید. چه بسا آنها با تولیداتشان هوا را آلوده می‌کنند و باید عوارض دهند و در سال گذشته ۱۵ هزار نفر در تصادفات رانندگی جان خود را از دست داده‌اند.

به گفته وی، دو خودروساز بزرگ داریم که حدود ۶۰ هزار کارمند دارند که وقتی به آنها انتقاد می‌کنیم می‌گویند نباید ۶۰ هزار کارمند بیکار شوند اما برای بیکار نشدن ۶۰ هزار نفر سالانه ۱۵ هزار نفر تلفات می‌دهیم و یک بار برای همیشه موضوع ایمنی را مشخص کنید. چرا که ۴۰ سال گذشته و مردم خودروی ایمن سوار نشدند و نمونه‌اش حادثه بهبهان که ایربگ‌ها باز نشد و جای سوال است که اگر خودروی خارجی هم بود همین قدر تلفات می‌داد.

منبع : خبرگزاری ايسنا