کد مطلب: 173444
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۴
نماینده مردم لامرد در مجلس به استناد به اصل ۷۷ قانون اساسی به لزوم مصوب شدن توافقات بین المللی ایران با چین و روسیه در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت که مجلس از جزئیات توافق‌های اخیر بی‌خبر است.
 

به گزارش ایران خبر، سید موسی موسوی در جلسه علنی امروز(یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود در مورد دور جدید مذاکرات وین گفت: وزارت امور خارجه ایران باید این پیام را مخابره کند که جهان فقط چند کشور مستکبر غربی نیست. کشورهای دیگر به‌ویژه همسایگان ما ظرفیت بزرگی برای افزایش مبادلات اقتصادی دارند.

مجلس از جزئیات توافق ایران با روسیه و چین اطلاعی ندارد

نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس یازدهم با اشاره به شعار «نه شرقی نه غربی» گفت: عقد قرارداد بین دولت ایران و سایر کشورها مثل چین و روسیه، مطابق اصل ۷۷ قانون اساسی باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد اما تاکنون مجلس از جزئیات توافقات اطلاعی ندارد.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس در مورد همسان‌سازی حقوق بارنشستگان گفت: بازنشستگانی هستند که حقوقشان به دو - سه میلیون تومان هم نمی‌رسد. بازنشسته ما با این دریافتی کم اقتصادی، چگونه باید گذران زندگی کند. دولت اقدام عاجلی برای بازنشستگان کند.

وی در ادامه نطقش نسبت به تحقق مطالبات فرهنگی ابراز امیدواری کرد و از دولت خواست که طرح رتبه‌بندی معلمان را هر چه سریع‌تر اجرایی کند.

موسوی در مورد حذف ارز ترجیحی گفت: زمزمه حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی موجب کمیاب شدن نهادهای ضروری کشاورزان و دامداران شده است. تداوم این روند سبب چندبرابر شدن قیمت‌ها و تورم افسارگسیخته خواهد شد. اگر بنا بر حذف ارز ترجیحی است، راهکارهای جبرانی اساسی برای کنترل قیمت‌ها در نظر گرفته شود.

نماینده مردم لامرد و مهر ضمن تشکر از مسئولان بابت سفر به مناطق سیل‌زده استان فارس گفت: مردم منتظر تسریع اجرای مصوبات و جبران خسارات هستند. دولت باید به این مهم توجه کند که پیش‌گیری همیشه از درمان کم‌هزینه‌تر است. همیشه پس از وقوع سیل صدها میلیارد تومان هزینه می‌کنیم اما حاضر نیستیم پیش از حادثه با هزینه‌ای کمتر طرح‌های پیش‌گیری از سیل را اجرا کنیم. سیل از یک طرف و در عین حال خشکسالی مردم را دچار مشکل کرده است.

منبع : خبرگزاری ايسنا