کد مطلب: 173611
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۳
یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی‌ گفت: بودجه اتاق بازرگانی بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان است اما درآمد آن ها چند هزار میلیارد تومان است و دیوان محاسبات و سایر نهادها از آن ها حساب کشی نمی کنند. اتاق بازرگانی پول نجومی عجیب و غریب می گیرد و بعد که بحث تحقیق و تفحص می شود، مجلس را زیر سوال می برند.
 

به گزارش ایران خبر، علیرضا سلیمی در جلسه علنی امروز(سه شنبه) و در جریان بررسی تقاضای طرح تحقیق و تفحص از شرکت سیاحتی علیصدر همدان با استناد به ماده ۲۱۲ آئین نامه داخلی مجلس در تذکری گفت: بحث تحقیق و تفحص از اتاق بازرگانی توسط تعدادی از نمایندگان مطرح شد. بعد از آن مسوول اتاق بازرگانی مسائلی را به مجلس نسبت داد که مجلس را از روند تفحص منصرف کرده یا نتیجه آن را پیشاپیش زیر سوال ببرند.

وی افزود: بودجه اتاق بازرگانی بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان است اما درآمد آن ها چند هزار میلیارد تومان است اما دیوان محاسبات و سایر نهادها از آن ها حساب کشی نمی کند. اتاق بازرگانی پول نجومی عجیب و غریب می گیرد و بعد که بحث تحقیق و تفحص می شود، مجلس را زیر سوال می برند.

وی خطاب به قالیباف گفت: از شما و آقای نیکزاد برای دفاع جانانه از مجلس تشکر می کنم اما می خواهم تحقیق و تفحص از اتاق بازرگانی خارج از نوبت و به صورت فوری پیگیری شود که این طور مجلس را زیر سوال نبرند.

سلیمی همچنین گفت: زمان انجام برخی تحقیق و تفحص ها گذشته است، ولی هنوز به صحن نیامده که لازم است رئیس مجلس دستورات لازم را در این خصوص صادر کند.

محمدباقر قالیباف رییس مجلس در پاسخ به این تذکر، گفت: مسئول اتاق بازرگانی گفته که اظهارات من به این شکل نبوده است، لذا ما نمی خواهیم وارد موضوع شویم ولی حتما مجلس پیگیری های لازم را انجام می دهد. از جایگاه مجلس دفاع کرده و می کنیم اما نباید موضوعات را به یکدیگر ارتباط داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: از مدت ها پیش تحقیق و تفحص از اتاق بازرگانی مطرح بود و در کمیسیون اقتصادی تصویب شد و در نوبت خود به صحن می آید. پس این تحقیق و تفحص به خاطر حرف های افراد نیست. ما در این موضوعات انفعالی عمل نکرده و طبق روال قانونی اقدام خواهیم کرد.

منبع : خبرگزاری ايسنا