کد مطلب: 174218
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۰
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: در سایه سار هدایت های رهبر معظم انقلاب، کشتی تحریم های استکباری به گل نشسته و بندهای فشار و تحریم اقتصادی پوسیده و پاره شده اند.
 

به گزارش ایران خبر، اسدالله بادامچیان با اشاره به دیدار جمعی از فعلان اقتصادی و تولیدکنندگان با رهبر معظم انقلاب، تصریح کرد: رهنمودهای ولی امر مسلمین درباره اقتصاد و نامگذاری سالانه با محور اقتصاد از جمله در سال جاری، نقشه دشمنان را که فروپاشی و بحران زایی در اقتصاد ایران بود، در هم ریخت.

وی با تقدیر از جهاد اقتصادی فعالان و کارآفرینان، سرمایه گذاران، تولیدگران، کارشناسان، کارگران، تجار و کسبه در حوزه های مختلف ادامه داد: انتظار این است که در گام دوم انقلاب همه با هم در شکوفایی اقتصاد جهادی اقدام همه جانبه داشته باشیم و همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند جهاد کارآفرینان و کارگران در سنگر تولید موجب اعتراف آمریکا به شکست جنگ اقتصادی باشد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه درباره عدم پذیرش حذف ارز ترجیحی از کالاهای اساسی در کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: مطمئن هستیم که مجلس و دولت در پاسخگویی به مشکلات ارزی و اثرات منفی حذف شتابزده، با اتخاذ تصمیم صحیح و جامع رعایت مصالح را در نظر گرفته و به قدرت خرید مردم توجه دارند.

بادامچیان تصریح کرد: البته ما معتقدیم موضوع ارز و حل مشکلات ارزی نیاز به برنامه ای جامع همراه با سیاستهای صحیح و پایه ای دارد که اگر دولت محترم در فرصت مناسب با استفاده از نظرات کارشناسی دلسوزان از جمله متخصصان موتلفه اسلامی به آن همت گمارد مساله به خوبی حل خواهد شد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به دیدارش با وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: در این دیدار تاکید کردم که موتلفه اسلامی، حمایت از دولت آیت الله رئیسی را سیاست محوری خود قرار داده و آمادگی همکاری و همفکری در هر زمینه ای که بخواهند دارد.

بادامچیان در بخش دیگری از این گفت وگو درباره مذاکرات وین و پیشنهاد مذاکره مستقیم ایران و آمریکا گفت: سیاست انفعالی دولت گذشته و تفکر جریان غربزده در برابر تحریم و فشارهای سیاسی مستکبرین، تبدیل به سیاست مقتدرانه، مستقل و منطقی در برابر آنها شده است.

وی افزود: با اعتماد و اطمینان ملت نسبت به مواضع مستحکم دولت آیت الله رئیسی، آمریکا و غرب استعماری چاره ای جز عقب نشینی ندارند و ایران اسلامی با اقتدار مواضع خود را تثبیت می کند.
وی تاکید کرد: بر این اساس نسبت به عدم مذاکره و یا مذاکره مستقیم با پیش شرط لغو همه تحریم ها نگرانی وجود ندارد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: قطعا اگر آمریکا و 1+4 مصالح و منافع خود را در پایان دادن به تحریم ها و آغاز راهی جدی بیابند باید امتیازهای لازم را به ایران مقاوم  و بی نیاز از غرب بدهند.

وی تاکید کرد: اگر سیاست های غلط آمریکایی ها در دوران دولت مایل به « برد – برد » ادامه یابد، جز شکست های سنگین تر برای آنها نتیجه ای نخواهد داشت.

بادامچیان ادامه داد: ایران درباره استقلال خود و اطاعت از سیاست عزتمندانه ولی امر مسلمین کوتاه نخواهد آمد و با سیاست های صحیح تعامل با کشورهای مختلف و ایجاد قدرت جهانی ایران، چین و روسیه اقتصاد خویش را به شکوفایی خواهد رساند.

وی تصریح کرد: موضع ایران در این باره مبنی بر رفع همه تحریم ها، تضمین جدی تعهدات طرف های دیگر و راستی آزمایی کاملا شفاف است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از این گفت وگو درباره شرارت مثلث منافقین، صهیونیسم و مزدوران خودفروخته به آمریکا در هک چند ثانیه ای در رسانه ملی گفت: مسوولان باید با جدیت مساله نفوذ و شناسایی عوامل خودفروخته به استکبار و نفاق را پیگیری کنند و از این فرصت استفاده کرده و به افراد آگاه، بصیر و هوشمند به جای عناصر منفعل و قاصر مسوولیت دهند.

وی افزود: گرچه یک هک چند ثانیه ای در دنیای امواج، تاثیرگذار نیست اما کوتاهی ها به هیچ وجه قابل گذشت نیست.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه از برخورد قاطع و اقدام ارزشمند قوه قضاییه در حل مشکل تعرض به حریم رودخانه ها تقدیر کرد و اظهار داشت: این اقدام باید سرمشق همه دستگاه ها باشد و اگر در دستگاهی تخلفاتی در این زمینه صورت گرفته، مسوولان آن دستگاه در حذف تخلفات پیشقدم شوند.

بادامچیان در بخش دیگری از این گفت وگو با تبریک پیروزیهای سرنوشت ساز ملت دلاور و شجاع یمن گفت: مقاومت اسلامی و ضد استکباری این ملت مظلوم، جبهه جنایتکار سعودی – آمریکایی و همدستان آنها را به فروپاشی، ذلت و رسوایی رسانده است و امید داریم که به زودی شاهد جشن های پیروزی در این کشور و نجات ملت سعودی از سلطه مزدوران آمریکا باشیم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی همچنین تلاش های مذبوحانه و بی حاصل آمریکا را در ماجراجویی در اوکراین و در اخلال بی نتیجه در روابط ایران، روسیه و چین و کشورهای همسایه ایران را مقدمه شکست مفتضحانه دیگری برای آنها دانست.

بادامچیان در ادامه یاد و خاطره دبیرکل فقید حزب موتلفه اسلامی مرحوم محمد نبی حبیبی را در سومین سالگرد فقدانش گرامی داشت و گفت: مرحوم حبیبی از یاران صدیق ولایت و سیاستمداری صادق و متعهد بود و یارانش در موتلفه اسلامی، راه او را ادامه داده و خواهند داد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان با تبریک فرا رسیدن چهل و چهارمین بهار آزادی اسلامی و گرامیداشت یاد امام خمینی (ره) و شهدا،  دهه فجر انقلاب اسلامی را به پیشگاه ولی امر مسلمین، ملت قهرمان ایران و همه ملت های استقلال طلب و آزادی خواه تبریک گفت.

بادامچیان تصریح کرد: تجربه گرانبهای ملت ایران برای ملتهای دیگر، موجب گسترش بیداری و نهضت های استقلال طلبانه و قیام ملتها در برابر سلطه گری آمریکا و استعمارگران اروپایی شد و امروز ثمره آن با عقب نشینی ها و بحران های شدید در اردوگاه غرب، حتی در درون آمریکا آشکار است.

منبع : خبرگزاری ايسنا