کد مطلب: 174948
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۵
خرم‌آباد- مشاور وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر برنامه تحولی دولت سیزدهم در حوزه کشاورزی گفت: امروز کرامت مردم حفظ شده و کالاهای اساسی نه در صف‌ بلکه درب منزل تحویل افراد می‌شود.
 

به گزارش ایران خبر، هوشنگ محمدی امروز شنبه در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به اینکه به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران، امروز از اقتدار نظامی عبور کرده‌ایم و برای اقتدار غذایی برنامه ریزی می‌کنیم، اظهار داشت: برنامه تحولی دولت در حوزه کشاورزی رسیدن به بحث اقتدار غذایی است که منجر به ارز آوری، ایجاد شغل و امنیت غذایی می‌شود.

وی با بیان اینکه لرستان باید نقش خودش را در این مسیر تعریف کند و در برنامه تحولی حوزه کشاورزی برنامه و برش استانی خود را تدوین کند، تصریح کرد: نگاه برنامه ریزان برای لرستان یک نگاه ملی است، همه باهم باید برای تحقق امنیت غذایی کشور باید تلاش کنیم.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه ما می‌توانیم در حوزه‌های مختلف به خودکفایی و خود اتکایی برسیم، افزود: ۴.۵ میلیون بهره بردار فعال در بخش کشاورزی داریم که اینها همه تولید کننده هستند و برای تأمین سفره مردم تلاش می‌کنند.

محمدی با اشاره به اینکه نگاه ما به حوزه کشاورزی باید تحول گرایانه باشد و در مسیر فعالیت تولیدکنندگان مانع زدایی کنیم و پشتیبان آنان باشیم، گفت: اعتقاد قلبی دارم که بخش کشاورزی به تنهایی می‌تواند سرمایه‌های اجتماعی را برای نظام تقویت کند و امیدواریم در یک برنامه تحولی این اتفاق رقم بخورد.

وی با بیان اینکه ما به خاطر فعالیت تولید کنندگان کشاورزی صاحب این میز و تریبون هستیم و خود را خادم تولید کنندگان می‌دانیم، تصریح کرد: ۱۲۵ تا ۱۳۰ میلیون تُن تولید بخش کشاورزی است و بهره برداران حوزه کشاورزی ولی نعمت ما در عرصه تولید هستند.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌ها وزارت جهاد کشاورزی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه با حرکت مبتنی بر علم می‌توانیم به اهداف خود دست پیدا کنیم و کرامت انسانی را برای مصرف کننده هم حفظ کنیم، اظهار داشت: سال گذشته یک کیلو مرغ در سردخانه‌های ذخیره‌ای لرستان نداشتیم و امروز ۱۵۰۰ تن ذخیره داریم، نمی‌خواهیم بگوییم دولت گذشته کاری نکرده است اما یادمان نرفته به صف ایستادیم، می‌شد هوشمند توزیع کرد، می‌شد کرامت انسانی را حفظ کرد و می‌شد و اجازه نداد دشمن سو استفاده کند.

محمدی ادامه داد: امروز می‌بینیم که می‌شود کرامت مردم را حفظ کرد و کالای اساسی خانوار را جلوی در خانه به مردم تحویل دهیم و در شهرهای بزرگ این اتفاق افتاده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه برای سازمان جهاد کشاورزی لرستان حدوداً ۷ تا ۸ نفر را روی میز بررسی داشتیم و آقای حسنی مقدم هم خودشان جزو نیروهایی بود که در این بررسی‌ها بود تا بتوانیم از ظرفیت ایشان استفاده کنیم، تصریح کرد: در سطح‌ملی از ظرفیت این برادر علمی و دانشمند استفاده خواهیم کرد.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی لرستان با تاکید بر اینکه در انتخاب افراد خیلی از موارد را مدنظر قرار دادیم و شاخصه‌های مختلفی از جمله نگاه راهبردی، مقبولیت عمومی، توان حله مسئله‌های بخش کشاورزی و امیدوار بودن به تحولات، پاک دستی و فساد ستیزی و… را داشتیم، افزود: همه گزینه‌های مطرح شده هم این لیاقت و شایستگی را داشتند اما در نهایت به آقای شاهرخی رسیدیم که از جنس مجموعه سازمان هم هستند.

منبع : خبرگزاری مهر