کد مطلب: 175270
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۳
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: مذاکرات به مرحله حساس و سختی رسیده است و ما باید دقت کنیم تا رفع کامل تحریم‌ها و استیفای حقوق ملت ایران محقق شود.
 

جبار کوچکی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره روند مذاکرات وین، گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی تأکیدشان بر آن است که قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران باید در مذاکرات وین مبنای کار قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه دولت و شورای عالی امنیت ملی هم به این مسئله اعتقاد دارند و بر این باورند که مذاکرات باید مطابق با قانون هسته‌ای مجلس شورای اسلامی دنبال شود، افزود: بنابراین تلاش می‌کنیم تا با هماهنگی و همدلی، مسیر مذاکرات وین به درستی طی شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هر گونه توافق بین جمهوری اسلامی ایران ایران و گروه ۱+۴ باید در مجلس شورای اسلامی مورد بررسی و تصویب قرار گیرد و نمایندگان مجلس باید در جریان مفاد آن قرار گیرند.

کوچکی‌نژاد بیان کرد: درست است که ایالات متحده آمریکا به صورت مستقیم در مذاکرات حضور ندارد اما آنان به صورت غیرمستقیم و از طریق کشورهای اروپایی در مذاکرات حضور دارند. مذاکرات به مرحله حساس و سختی رسیده است و ما باید دقت کنیم تا رفع کامل تحریم‌ها و استیفای حقوق ملت ایران محقق شود.

منبع : خبرگزاری مهر