کد مطلب: 176343
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۲
ایران آنلاین-بررسی لغو روادید ایران از مبدا قطر برای ورود تماشاگران جام جهانی : وزیر میراث فرهنگی خبر داد : وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از تصمیم‌گیری نهایی در مورد لغو موقتی روادید ایران از مبدا قطر برای تسهیل ورود تماشاگران جام جهانی فوتبال در جلسه امروز به ریاست معاون اول رئیس جمهور خبر داد.
 

به گزارش ایران خبر، ، عزت‌الله ضرغامی در مورد پیشنهاد دو شهر کیش و قشم برای میزبانی از هواداران جام جهانی گفت: جام جهانی قطر فرصت مناسبی برای حضور تماشاچیان این مسابقات به مناطق آزاد ایران و بازدید از ظرفیت‌های گردشگری کشور است.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به مزیت جزایر جنوبی کشور، افزود: جزایری همچون کیش و قشم به دلیل دارا بودن زیرساخت‌های مناسب و نزدیکی به محل برگزاری مسابقات از مزیت نسبی برخوردار است.

ضرغامی اظهار کرد: سازمان مدیریت مناطق آزاد با همکاری وزارتخانه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حال برنامه‌ریزی مناسب برای استقبال، اسکان و گردشگری هواداران جام جهانی قطر است؛ این برنامه‌ها منوط به جزیره کیش و قشم نیست بلکه برای باقی مناطق کشور هم برنامه‌ریزی‌ها در نظر گرفته شده است.

عضو کابینه دولت سیزدهم یادآور شد: در مورد فرآیندهای قانونی موضوعات مربوط به لغو موقتی روادید ایران از مبدا قطر به ویژه در شهرهای مختلف در جلسات ستاد تصمیم‌گیری صورت می‌پذیرد، در همین راستا امروز جلسه‌ای به ریاست معاون اول رییس جمهور و وزرای مربوطه پیرامون این موضوع برگزار می‌شود.

ضرغامی خاطرنشان کرد: آخرین جزییات در نشست امروز با محوریت ریاست معاون اول رییس جمهور مورد بررسی قرار می‌گیرد، تمام تصمیمات این میزبانی از جمله حذف روادید ورود هواداران جام جهانی فوتبال به ایران اطلاع‌رسانی خواهد شد.

منبع : ایران آنلاین