کد مطلب: 176416
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۳
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: جنایات صهیونیست‌ها علیه مردم مظلوم فلسطین حاکی از ضعف روزافزون این رژیم اشغالگر است که برای سرپوش گذاشتن بر آن، توان پوشالی خود را به نمایش می‌گذارد.
 

به گزارش ایران خبر، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تعرض بی‌شرمانه صهیونیست‌ها در ماه مبارک رمضان به اماکن مقدس فلسطین و یورش به روزه‌داران و نمازگزاران در مسجدالاقصی را قویاً محکوم و نسبت به تداوم اقدامات وحشیانه و تروریستی اشغالگران در قدس و فلسطین اشغالی هشدار داد.

وی با اشاره به ضرب و جرح نمازگزاران فلسطینی به دست نظامیان اشغالگر اظهار داشت، جنایات صهیونیست‌ها علیه مردم مظلوم فلسطین حاکی از ضعف روزافزون این رژیم اشغالگر می‌باشد که برای سرپوش گذاشتن بر آن، توان پوشالی خود را در برابر عده‌ای نمازگزار بی‌دفاع را به نمایش می‌گذارد.

خطیب زاده افزود، این جنایات که نقض آشکار حقوق بین‌الملل و حقوق بشر است، بیش از پیش نشان می‌دهد که خیانت برخی سران کشورهای اسلامی در عادی‌سازی روابط با رژیم جعلی صهیونیستی، به عادی سازی رفتارهای این رژیم ذاتاً خون‌ریز و بحران آفرین نمی‌انجامد، بلکه بر عکس، اقدامات ددمنشانه این رژیم در قبال فلسطینیان به دلیل پشت کردن برخی سران کشورهای اسلامی و عربی به آرمان فلسطین افزایش یافته، تا حدی که شاهد خشونت افسار گسیخته این رژیم آپارتاید و نژادپرست هستیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن دعوت از دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی به حمایت از مردم فلسطین و جلوگیری از تداوم جنایات صهیونیست‌ها در فلسطین، خواستار تحرک مردمی و ملت‌های مسلمان در حمایت از مسجدالاقصی شد.

خطیب زاده در پایان، پیامد اقدامات صهیونیست‌ها در قدس و فلسطین را متوجه این رژیم و حامیان منطقه‌ای و بین‌المللی آن دانست و خواستار واکنش صریح و فوری سازمان همکاری اسلامی و کشورهای مسلمان در حمایت از مسجدالاقصی شد.

منبع : خبرگزاری مهر