کد مطلب: 176702
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۱
وزیر امور خارجه کشورمان طی تماس تلفنی با حسین ابراهیم طه، دبیرکل سازمان همکاری اسلامی در خصوص آخرین جهان اسلام از جمله فلسطین، یمن و افغانستان گفتگو و تبادل نظر کرد.
 

به گزارش ایران خبر، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان طی تماس تلفنی با حسین ابراهیم طه، دبیرکل سازمان همکاری اسلامی در خصوص آخرین جهان اسلام از جمله فلسطین، یمن و افغانستان گفتگو و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگو از مواضع دبیرکل در قبال موضوع فلسطین و تلاش‌های این سازمان در استقرار صلح و امنیت در عرصه منطقه و جهان اسلام تقدیر کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان ضمن حمایت از نشست سفرای سازمان همکاری اسلامی با تمرکز بر موضوع فلسطین، از برگزاری نشستی برای رایزنی در سطح وزرای امور خارجه کشورهای اسلامی در خصوص آخرین تحولات در فلسطین و بررسی جنایات رژیم صهیونیستی در مسجد الاقصی استقبال کرد.

امیرعبدللهیان همچنین از برقراری و تداوم آتش بس در یمن حمایت کرده و بر رفع کامل محاصره انسانی تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین کشتار و جنایات تروریستی اخیر در افغانستان را محکوم کرد و خواستار توجه بیش از پیش کشورهای اسلامی و همچنین جامعه جهانی برای کمک به حل و فصل مسائل و مشکلات مردم افغانستان شد.

حسین ابراهیم طه دبیر کل سازمان همکاری اسلامی نیز در این گفتگوی تلفنی، مساله فلسطین را اولویت اصلی این سازمان و جهان اسلام دانست و عنوان کرد: سازمان همکاری اسلامی همواره حامی فلسطین بوده و در تلاش است ابتکارات مختلفی در حمایت از فلسطین و قدس شریف و استیفای حقوق مشروع مردم این کشور با حمایت کشورهای بزرگ اسلامی را پیگیری کند.

حسین ابراهیم طه همچنین اقدامات شنیع تروریستی در افغانستان را محکوم کرد و آن را تلاشی برای ایجاد تفرقه میان مسلمانان دانست.

وی افزود: تمام تلاش سازمان همکاری اسلامی در راستای برقراری صلح و امنیت در جهان اسلام و توسعه و گسترش روابط و همکاری بین کشورهای عضو این سازمان است.

منبع : خبرگزاری مهر