کد مطلب: 178527
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۹
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از آتش‌سوزی در نمای کامپوزیتی یک نمایشگاه مبل در بزرگراه شهید ستاری نبش خلیل آبادی خبر داد.
 

به گزارش ایران خبر، سید جلال ملکی گفت: در ساعت ۱۸:۴۱ عصر امروز حادثه حریق در یک ساختمان سه طبقه تجاری _ اداری به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که درپی آن ستاد فرماندهی آتش‌نشانان را به همراه تجهیزات و امکانات اطفای حریق به محل حادثه واقع در مسیر جنوب به شمال بزرگراه شهید ستاری، نرسیده به خیابان خلیل آبادی اعزام کرد.

وی با بیان اینکه با توجه به ترافیک عصرگاهی، ستاد فرماندهی آتش‌نشانان سه ایستگاه را از سه مسیر مختلف به محل اعزام کرد، گفت: محل حادثه یک ساختمان سه طبقه بود که در طبقه همکف آن یک مؤسسه مالی قرار داشته و در طبقات بالایی آن نمایشگاه مبل واقع بود. آتش از نمای این ساختمان در طبقه دوم آغاز شده و با شعله‌ور شدن به طبقات بالایی نیز سرایت کرده بود. متأسفانه جنس نمای این ساختمان نیز از نوع کامپوزیت بوده و همین موضوع سبب شده بود تا شعله‌های آتش با سرعت زیادی روی نمای ساختمان توسعه پیدا کند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه با حضور به موقع آتش‌نشانان از سرایت آتش به دیگر بخش‌های ساختمان جلوگیری شد، بیان کرد: خوشبختانه برابر گزارش‌های دریافتی آتش خساراتی به مؤسسه مالی وارد نکرده است. در مورد نمایشگاه مبل هم خسارت چندانی وارد نشده و شعله‌های آتش با ذوب کردن پنجره‌ها در طبقه دوم به بخش‌های کوچکی از نمایشگاه سرایت کرده بود که بلافاصله نسبت به مهار آتش و جلوگیری از گسترش آن اقدام شد.

ملکی با بیان اینکه علت این حادثه از سوی کارشناسان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران بررسی و اعلام خواهد شد، گفت: در حال حاضر مراحل پایانی عملیات و انجام لکه‌گیری از سوی آتش‌نشانان در حال انجام است. این حادثه مورد مصدوم و فوتی نداشت.

وی درباره دود برخاسته از این حریق نیز گفت: جنس کامپوزیت به گونه‌ای است که هنگام حریق دود زیادی از آن ناشی می‌شود. محل قرارگیری این ساختمان در بزرگراه پرتردد ستاری نیز به گونه‌ای بود که حساسیت‌ها نسبت به این حریق را افزایش داد اما خوشبختانه این آتش‌شوری خیلی زود مهار و اطفا شد.

منبع : خبرگزاری مهر